Tymczasowy areszt dla 37-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku śmiertelnego

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego do którego doszło w ubiegłą niedzielę na DK50 w Andrzejowie Duranowskim. W wyniku zderzenia busa z pojazdem ciężarowym marki Volvo, dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia zmarła po przewiezieniu do szpitala. Kierowca mercedesa został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę (23.10). Około godziny 9.10 do sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja o wypadku drogowym na DK50 w Andrzejowie Duranowskim.

Z ustaleń wynika, że 37-letni kierowca mercedesa sprintera zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Ranny został również 37-letni kierowca busa, który został przewieziony do szpitala. Badanie wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, wykonując czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Droga krajowa nr 50 była zablokowana przez kilka godzin, więc mundurowi pomagali kierowcom wskazując objazdy.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie zatrzymany 37-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do sądu wpłynął wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu w trakcie którego zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 37-latka na okres trzech miesięcy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz