To się musi powieść

SOCHACZEW Tegoroczna „Noc w Bibliotek”, która w Sochaczewie została zorganizowana 1 października w Kramnicach Miejskich oraz filii Biblioteki przy ul. Chopina odbyła się pod hasłem „To się musi powieść”. Atrakcji nie zabrakło. I tak wieczór w Kramnicach rozpoczął się od spotkania z Agnieszką Frączak, autorką książek dla dzieci.

Młoda publiczność słuchała pisarki w wypiekami na twarzy, dyskutowali, aktywnie włączali się do zabawy. Po spotkaniu zachęcali rodziców do kupna bajeczek, szczególnie tych o kotach i dzikich ogrodach. Było też wspólne zdjęcie z pisarką. Po spotkaniu najmłodsi udali się do Mobilnego Planetartium, a tam czekała ich niezwykła wyprawa w kosmos. To planetarium to wielka, dmuchana kopuła w środku, której można było podziwiać kosmos, a w nim gwiazdy i planety. Potem było szukanie Skarbu Biblioteki, gry i zabawy z licznymi niespodziankami.

Z kolei dorośli mieli o godzinie 14.00 wernisaż plastyczny obrazów Neli Bryłowskiej. Malarka przedstawiła swoje najnowsze prace, niektóre jeszcze pachnące świeżą farbą. Natomiast o godzinie 18.00 było spotkanie z poetami z Sochaczewskich Wieczorów Literackich Atut oraz ich sympatykami. W trakcie poetyckiego wieczoru były czytane wiersze z ostatnich antologii poezji sochaczewskiej.

Tymczasem najmłodsi w filii bibliotecznej przy ul. Chopina robili wazon na kwiaty, liściowe zwierzęta oraz brokatowe tatuaże. Były też balonowe niespodzianki oraz wykonywanie bohaterskiej charakteryzacji.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz