Ślubowanie na pierwszaka

Reklamy

RYBNO Tradycyjnie tuż przed Dniem Edukacji Narodowej w gminie Rybno odbywa się ślubowanie pierwszoklasistów i oficjalne przyjęcie do grona społeczności szkolnej.

Pasowanie na ucznia to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. Ten wyjątkowy dzień na pewno głęboko zapadnie w pamięć dzieci i ich rodziców. Mają oni już za sobą pierwszy miesiąc nauki. To odpowiedni czas, aby poczuć atmosferę oraz zasady panujące w szkole. Uroczystość odbyła się 13 października w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie.

Uczniowie klas pierwszych pokazali się społeczności szkoły. Przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Po tej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. To był dla nich najważniejszy moment uroczystości. Potem pasowania na uczniów dokonała Aleksandra Wolanin, dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów.

Wszyscy w ciepłych słowach powitali w gronie uczniów klasy pierwsze i życzyli im wielu sukcesów na rozpoczynającej się właśnie ścieżce edukacyjnej. Na zakończenie głos zabrał Damian Jaworski, wójt gminy Rybno, który pogratulował pierwszoklasistom i przekazał słodkie upominki na ręce wychowawców.

Życzę wytrwałości i satysfakcji płynącej z każdego dnia nauki. Radości i pięknych chwil w szkole, która jest nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale i integracji z rówieśnikami. Życzę wszystkim pierwszoklasistom samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. Niech zapał do nauki trwa w Was przez cały okres edukacji – mówił Damian Jaworski.

W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, uczniowie, przedszkolaki.

BN

Fot. UG Rybno

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz