Przystań czeka na operatora

fot.archiwum

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miejskiego samorządu będzie zarządzała sochaczewska przystanią przez następne trzy lata.

Jak wynika z naszych informacji na ogłoszony w tej sprawie przetarg wpłynęły trzy oferty. Złożyły je dotychczasowy operator, czyli Cukiernia Lukrecja oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sochaczew a trzecim oferentem była warszawska spółka Aloha Banditos.

W przypadku Lukrecji oferta opiewała na kwotę – 516 600 zł. Z kolei ZWiK zaproponował – 518 518 zł a Aloha Banditos – 9 840,00 zł za jeden miesiąc, co daje łącznie za 36 miesięcy kwotę – 354 248 zł. I okazała się najniższą propozycja cenową. Dodajmy, że miasto na ten cel zarezerwowało 550 000 zł.

Okazuje się jednak, że oferta tej ostatniej firmy, jak wynika naszych informacji nie spełnia warunków formalnych. Tym samym nie będzie brana pod uwagę. Kto więc zostanie zarządcą przystani – o tym zadecyduje analiza ofert, która obecnie jest prowadzona.

Przy okazji przypomnijmy, ze obojętnie, kto nim zostanie to do jego obowiązków będzie należało nie tylko prowadzenie kawiarni czy wypożyczalni kajaków. Spocznie na nim również obowiązek sprzątania całego terenu oraz usuwanie aktów wandalizmu. Do tego dochodzi obowiązek koszenia, opróżniania koszy, omiatania ciągów pieszo-rowerowych, usuwania odpadów leżących na terenie zielonym i w alejach, mycie koszy oraz ławek betonowych i z corianu. Dodajmy, że ławki mają być myte raz w tygodniu, a koszenie trawy ma się odbywać pięć razy w roku. Codziennie ma być również grabiona miejska plaża oraz utrzymywany w czystości pomnik, jak i teren wokół niego, oraz miejsca do połowu ryb.

Operator będzie także zobowiązany do usuwania odpadów wzdłuż wschodniego brzegu oraz z wody w pobliżu brzegu. Warto wspomnieć również o tym, że istniejąca na przystani kawiarnia będzie funkcjonowała przez cały rok, codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 22.00, a od piątku do niedzieli od 8.00 do 23.00. Z kolei wypożyczalnia kajaków ma funkcjonować w okresie od 1 maja do 30 września każdego roku.

Jerzy Szostak

fot. Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz