Prawie 90 tysięcy złotych dotacji dla OSP gminy Teresin

Fot. Pixabay

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Teresin otrzymały dotacje na zakup nowego sprzętu i wyposażenia oraz wsparcie młodzieżowych drużyn pożarniczych. 17.10.2022 r. umowy z przedstawicielami jednostek w siedzibie OSP w Skrzeszewach (Gmina Pacyna, powiat gostyniński) podpisał prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka. W spotkaniu wzięli udział lokalni samorządowcy oraz minister Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Łącznie 88 890,75 zł w formie dotacji trafiło do czterech gminnych jednostek OSP z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń oraz aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych. Wsparcie otrzymały OSP w Budkach Piaseckich, Mikołajewie, Paprotni i Teresinie.

OSP w Mikołajewie otrzymało 20 tys. zł dotacji na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Na ten sam cel do OSP w Paprotni trafiło 18 890,75 zł dotacji, a do OSP Teresin 20 tys.

Ponadto OSP w Budkach Piaseckich i OSP w Mikołajewie otrzymały po 15 tys. zł dotacji na aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Wspieranie jednostek OSP z Mazowsza stało się jednym z priorytetów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Od 2019 r. do mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych trafiło ponad 90 mln zł.

źródło: wfosigw.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz