Pechowo przed rondem

 JANÓW O ogromnym pechu mogą mówić kierowcy, którym ostatnio trafiło się jechać na krajowej pięćdziesiątce w okolicach Janowa. Początek tygodnia to usterka baku paliwa i konieczność usuwania rozlanego paliwa z drogi. Koniec tygodnia to wypadek i blokada pięćdziesiątki na kilkanaście kilometrów.

We wtorek, 18 października doszło do uszkodzenia zbiornika paliwa w ciężarówce. Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych, w momencie największego nasilenia ruchu drogowego.

Do uszkodzenia doszło w tirze i konieczna była interwencja strażaków, by przepompowali paliwo z uszkodzonego zbiornika. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej z Sochaczewa oraz zastęp OSP z Młodzieszyna.

Działania strażaków polegały nie tylko na wypompowaniu paliwa ze zbiornika, ale też na zebraniu rozlanych resztek oleju napędowego z jezdni. To spowodowało okresowe zablokowanie drogi na czas unieszkodliwienia resztek z drogi.

Koniec tygodnia – 21 października to zderzenie dwóch aut na drodze krajowej nr 50 przed rondem w Ruszkach. Wypadek miał miejsce około godziny   18.00.

Droga była całkowicie zablokowana. Korki ustawionych w ogonie samochodów sięgały pod Młodzieszyn, a od strony Iłowa pod Giżyce. Osobowe samochody kierowały się na boczne drogi – przez Janów. Ciężarówki niestety czekały w kolumnie. Jeden z kierowców tira jadący od strony Giżyc złamał przepisy wjeżdżając na lewy pas ruchu, wymijając na dystansie około 100 metrów kolumnę w korku i wjechał na rondo w Ruszkach od lewej strony, czym stworzył dodatkowe zagrożenie w ruchu. Cud, że nie doszło do kolejnego zderzenia przy rondzie.

Na szczęście w tym wypadku uszkodzone zostały tylko samochody, ale nie było osób poszkodowanych. Działania strażaków z Sochaczewa i OSP z Młodzieszyna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego po zakończeniu udzielania pierwszej pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Policja będąca na miejscu ustalała przyczyny wypadku.

BN

Fot. OSP Młodzieszyn, PPSP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz