Miasto nie zwalnia tempa

Fot. Jerzy Szostak

Już w listopadzie na tyłach żłobka miejskiego powstanie nowy plac zabaw. Inwestycja w całości zostanie sfinansowana z budżetu miasta. Podobne środki zostaną przeznaczone na doposażenie placu zabaw przy ulicy Chabrowej.

W ciągu ostatnich lat miejski samorząd wybudował na terenie Sochaczewa kilka nowych placów zabaw, a istniejące przeszły gruntowną przebudowę. Koszt tych inwestycji wyniósł do tej pory prawie dwa miliony złotych.

Miasto nie zwalnia jednak tempa i jeszcze w tym roku wybudowany zostanie nowy plac zabaw przy miejskim żłobku oraz doposażony zostanie plac zabaw przy ulicy Chabrowej. Obie te inwestycje mają zostać zakończone do 3 listopada.

W ubiegłym tygodniu otwarto oferty, które wpłynęły na ogłoszony przez miasto przetarg dotyczący realizacji tych inwestycji. Do przetargu zgłosiło się pięć firm: Grupa EPX, która za wykonanie zadania zaproponowała kwotę – 314 000 zł, Active Line – 359 810 zł, PHU Probud – 430 500 zł, Civil Construction – 345 832 zł oraz Royal Play – 226 800 zł. Dodajmy, że miejski samorząd przeznaczył na ten cel 290 000 zł. Teraz wszystkie oferty zostaną sprawdzone pod kątem zgodności z warunkami zamówienia.

Metamorfoza na Chabrowej

Zwycięzca przetargu w przypadku placu przy Chabrowej będzie zobowiązany do przeniesienia w nowe miejsce urządzeń siłowni zewnętrznej. Siłownia w nowym miejscu zostanie wzbogacona o dodatkowe ławki, stojak na rowery, piłkochwyty. Do tego zostaną wybudowane cztery miejsca postojowe.

Z kolei prace na placu obejmą przesunięcie w nowe miejsce karuzeli krzyżakowej i panela sensorycznego. Natomiast sam plac wzbogaci się o karuzelę tarczową z siedziskami, huśtawki bocianie gniazdo, nowe ławki z oparciem, stojak na rowery oraz piłkochwyty. Posadzony zostanie także żywopłot o długości 30 metrów.

Dla najmłodszych

Całkowitą metamorfozę przejdzie natomiast w tym roku teren na tyłach miejskiego żłobka. Zostanie tak wybudowany nowy plac zabaw. – Stworzymy dzieciom miejsce aktywnej rekreacji i zabawy w całości dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, co ma szczególne znaczenie w placówce integracyjnej. Projektanci tak dobrali urządzenia, by wszechstronnie kształtowały umiejętności najmłodszych, rozwijały zmysły, ale też skłaniały do aktywności fizycznej – mówi wiceburmistrz Marek Fergiński odpowiadający w ratuszu m.in. za politykę społeczną i edukację.

Na plac trafi jedenaście nowoczesnych, kolorowych, spełniających wszelkie normy bezpieczeństwa urządzeń. Plan zakłada zakup i montaż sprężynowca bujaka „Wyścigówka”, sprężynowca bujaka „Terenówka”, bujaka „Radosny wielorybek”, podwójnego sprężynowca „Przyjazne koniki”, dwóch sześciokątnych piaskownic, ślizgawki „Zwierzę”, zestawu „Warsztat kwiaciarnia”, zestawu „Domek – Zamek – Autobus”, zestawu „Lokomotywa”, zestawu integracyjnego z panelami edukacyjnymi. Całość uzupełnią   kolorowe ławki i kosze.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz