Kuchareczki chcą pomóc dziecku

Reklamy

RYBNO W ramach kultywowania polskiej tradycji regionalnej Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Rybno wraz z innymi kołami gospodyń w powiatu sochaczewskiego zaprasza 26 listopada na piknik na stadionie w Rybnie.

 Głównym założeniem tej imprezy na świeżym powietrzu będzie akcja charytatywna dla małej Gabrysi Chojnackiej, mieszkanki Rybna. Dziewczynka w sierpniu 2021 roku jako półtoraroczne dziecko zachorowała na ostre opryszczkowe zapalenie mózgu. Jest to bardzo groźny wirus, który atakuje i sieje ogromne spustoszenie w organizmie. Dziewczynka po wybudzeniu ze śpiączki, jak się okazało, straciła podstawowe umiejętności. Musiała od początku uczyć się jedzenia, mówienia i siedzenia. Z dnia na dzień Gabrysia stała się dzieckiem z niepełnosprawnością. Zdiagnozowano u niej czterokończynowy niedowład oraz nadmierne napięcie mięśniowe. Na szczęście te najgorsze dni dziewczynka ma już za sobą. Gabrysia dzielnie ćwiczy i walczy o powrót do zdrowia i pełnosprawności. Po kilkumiesięcznej rehabilitacji zrobiła ogromne postępy. Zaczęła sama jeść – wcześniej karmiona była sondą i z dnia na dzień jest sprawniejsza ruchowo. Regularne rehabilitacje dają szansę na pełny powrót do zdrowia i radosny uśmiech Gabrysi.

Jednak zorganizowanie takiego przedsięwzięcia jak impreza charytatywna na wsparcie kosztów leczenia dziecka łączy się z ogromnym nakładem finansowym. Na razie organizatorom udało się nawiązać kontakty i zaplanować występy popularnych zespołów disco polo.

Wszyscy podchodzą do planowanego wydarzenia z otwartym sercem, chętni chcą wesprzeć podjęta inicjatywę. Jak zawsze pojawiają się pewne kryteria, które trzeba spełnić i przekłada się to na koszty. My gwarantujemy dobrą zabawę, ciepłe posiłki i wyrazy wdzięczności od od KGW i rodziców Gabrysi – informują Kuchareczki z gminy Rybno.

Podczas pikniku przeprowadzana będzie zbiórka do puszek. Natomiast cała akcja charytatywna będzie prowadzona przez Stowarzyszenie od Juniora do Seniora, którego podopieczna jest Gabrysia. Jak zaznacza KGW Kuchareczki z gminy Rybno to pierwsza taka inicjatywa z ich strony, ale zapewne nie ostatnia.

Chętni mogą wesprzeć KGW przy organizacji pikniku. Liczy się każda złotówka, bo dzięki imprezę mała Gabrysia będzie dalej rehabilitowana, a w dalszej perspektywie zdrowa.

*KGW Kuchareczki z gminy Rybno, Wężyki 23, 96 514 Rybno

Nr konta 76 9283 0006 0034 0640 2000 0010

BS w Sochaczewie , oddział w Rybnie

BN

Fot. KGW Babeczki z Rybna

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz