III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości w Brzozowie Starym

Reklamy

W nowej sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym w dniu 19 października 2022r. odbył się III Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości. Wydarzenie patronatem objęli: Maciej Małecki – Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i Jan Kraśniewski – Wójt Gminy Iłów.

W sportowej rywalizacji uczestniczyło 108.uczniów kl. III-VI ze: Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie, Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kapturach. Sportowa rywalizacja obejmowała 8.konkurencji: piłkarski slalom zakończony strzałem do bramki, rzuty wolne do kosza, bieg wahadłowy 10m x 6m, bieg zwinnościowy „po kopercie”, podskoki obunóż na skakance, skok w dal po odbiciu obunóż z miejsca, rzuty na bramkę do piłki ręcznej i skok dosiężny wzwyż z odbicia obunóż przy ścianie.

W konkurencji dziewcząt najlepszymi okazały się: I miejsce – Aleksandra Kochańska – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym II miejsce – Maja Kochańska – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym III miejsce – Antonina Ambroziak – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym W konkurencji chłopców zwyciężyli: I miejsce – Piotr Staniaszek – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kapturach II miejsce – Wiktor Karpiński – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kapturach III miejsce – Kacper Krakowiak – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary.

Ogólnie w turnieju uczniowie wywalczyli 3851 punktów biorąc pod uwagę wyniki stu najlepszych zawodników. W rywalizacji miast Brzozów Stary zmierzy się z Kielcami, Głuchałazami i Lubaczowem. Wcześniej miał miejsce turniej tylko w Kielcach. Atrakcją turnieju był pokaz i warsztaty Freestyle Football i Dryblingu w wykonaniu Dawida Jarzębowskiego „Jarzębosia” – półfinalisty Pucharu Polski 2019 we Freestyle Football. III Multisportowy Turniej Miast w Brzozowie Starym prowadziła Fundacja Orły Sportu z Pucka. Pomoc w obsłudze zapewnili wolontariusze pod kierunkiem Piotra Pętlaka z Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie.

W wydarzeniu udział wzięli: Maciej Małecki – Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Jan Kraśniewski – Wójt Gminy Iłów, Michał Orliński – Dyrektor Biura Poselskiego Macieja Małeckiego, koordynator projektu, Rafał Wosik – Prezes Fundacji Orły Sportu. W czasie turnieju jego uczestnicy mogli skorzystać także z aktywności sportowej przy wykorzystaniu dwóch symulatorów jazdy na nartach i ściany wspinaczkowej.

Było to pierwsze i bardzo duże wydarzenie sportowe w nowej sali, którą oddano do użytku trzy tygodnie temu. Wszyscy uczestnicy wyjechali z Brzozowa Starego z pamiątkowymi medalami zadowoleni, gdyż rywalizacja odbyła się w duchu „fair play”, była bardzo dobrze zorganizowana. Przedstawiciele Fundacji Orły Sportu złożyli podziękowania na ręce Andrzeja Grabarka – dyrektora szkoły za gościnność, miłą atmosferę i organizację zawodów. Za nami turniej w Brzozowie Starym. Teraz czekamy na wyniki innych miast.

Andrzej Grabarek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz