Bujaki, piaskownice, zjeżdżalnie

fot.pixabay
Reklamy
Jeszcze w tym roku na tyłach żłobka miejskiego powstanie piękny plac zabaw. Inwestycja pochłonie 132,4 tys. złotych i w całości zostanie sfinansowana z budżetu miasta. Prace wykona firma Civil Construction z Pabianic.

Na plac trafi kilkanaście nowoczesnych, kolorowych, spełniających wszelkie normy bezpieczeństwa urządzeń. Ratusz zażyczył sobie czterech bujaków na sprężynach, dwóch sześciokątnych piaskownic, ślizgawki „Zwierzę”, zestawu „Warsztat kwiaciarnia”, zestawu „Domek – Zamek – Autobus”, dwumetrowego zestawu „Lokomotywa” i zestawu integracyjnego z panelami edukacyjnymi. Całość uzupełnią dwie kolorowe ławki i kosz. Na budowę placu, tj. dostawę i montaż urządzeń, elementów małej architektury oraz ułożenie bezpiecznej nawierzchni syntetycznej w strefach bezpieczeństwa, firma będzie miała sześć tygodni. Plac w całości będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co ma szczególne znaczenie w placówce integracyjnej jaką jest sochaczewski żłobek.

Budowa placu to konsekwencja serii zmian w tegorocznym budżecie, dokonanych podczas sesji rady miejskiej 8 czerwca. W pakiecie poprawek znalazła się propozycja burmistrza, by samorząd miejski przeznaczył z wolnych środków, jakie zostały po rozliczeniu ubiegłego roku, 150 tysięcy na budowę placu zabaw na tyłach żłobka. Za zmianami budżetu byli radni Sochaczewskiego Forum Samorządowego oraz PiS. Przeciw zagłosowali radni Koalicji dla Sochaczewa i Bezpartyjni Samorządowcy.

UM/daw

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz