Będą podwyżki

Fot. Pixabay
Reklamy

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radni przeznaczyli prawie 2,9 mln zł na podwyżki wynagrodzeń w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto oraz niemal 1,2 mln zł na dotacje dla prywatnych placówek edukacji.

W budżecie znalazło się 25 mln zł na wypłatę dodatków węglowych, czyli dopłaty do zakupu węgla, gazu, oleju i drewna opałowego. W związku z tym, że wpływy z podatków i opłat realizowane są ponad plan, zwiększono je o prawie 470 tys. zł.  Podobnie większe o 700 tys. zł. wpływy z odsetek bankowych w całości przeznaczono na obsługę kosztów związanych z pożyczkami i obligacjami. Dodatkowe po 300 tys. zł wydzielono na wypłatę dodatków mieszkaniowych oraz zakup energii elektrycznej do oświetlania ulic.

Rada wsparła też bieżącą działalność miejskich jednostek, które tak samo jak polskie rodziny odczuwają wzrost kosztów zakupu energii elektrycznej i ogrzewania. 500 tys. zł otrzymał MOSiR, 90 tys. żłobek miejski, 64 tys. zł biblioteka, 62 tys. zł Sochaczewskie Centrum Kultury a 40 tys. zł Muzeum Ziemi Sochaczewskiej. Pieniądze pochodziły z oszczędności z lat ubiegłych.

UM Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz