33-latek podejrzany o usiłowanie włamania w recydywie

Fot. symboliczne Policja
Reklamy

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi powiatu sochaczewskiego podejrzanemu o usiłowanie włamania w warunkach recydywy. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Kilka dni temu w Altance (gm. Sochaczew) doszło do usiłowania włamania. Z ustaleń wynikało, że nieznany sprawca wszedł na teren ogrodzonej posesji i usiłował dostać się do budynku mieszkalnego przez drzwi balkonowe. Na szczęście nie udało mu się wejść do środka, ponieważ został spłoszony.

Policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego pracowali nad ustaleniem sprawcy przestępstwa. W wyniku podjętych działań zatrzymany został 33-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania włamania w warunkach recydywy. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym.

W piątek odbyło się posiedzenie sądu. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zdecydowano o tymczasowym aresztowaniu 33-latka na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz