Zakończenie renowacji pomnika w Młodzieszynie

Zakończyły się prace związane z renowacją pomnika znajdującego się przed budynkiem Urzędu Gminy Młodzieszyn w ramach zadania pn. „Renowacja pomnika upamiętniającego Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w latach 1939-1945”.

Zakres prac objął renowację pomnika poprzez: czyszczenie i uzupełnienie fug w cokole, czyszczenie i polerowanie krzyża, ręczne zdjęcie cegły z powierzchni podstawy pomnika, obłożenie słupa pomnika płytkami granitowymi, zamontowanie nowej  inskrypcji w treści uzgodnionej z  Instytutem Pamięci Narodowej, wykonanie chodnik przed pomnikiem z kostki granitowej wraz z obrzeżami, posadowienie masztów flagowych oraz montaż oświetlenia zewnętrznego typu led. Zagospodarowano również teren zielony wokół pomnika, poprzez nowe nasadzenia roślin.

Inwestycje udało się zrealizować dzięki przyznanej pomocy finansowej w wysokości 70 tys. zł, stanowiącej 100% kosztów całkowitych inwestycjiGmina Młodzieszyn dotację otrzymała w ramach „Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczeństwo” objętego PROW na lata 2014-2020, w ramach naboru ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Rozwoju”, której członkiem jest gmina Młodzieszyn.

Renowacja pomnika ma ogromne znaczenie ze względu, iż jest miejscem pamięci i oddania należytej czci żołnierzom poległym w walkach o wolną i niepodległą Polskę. Dzięki otrzymanej dotacji udało się odrestaurować obiekt upamiętniający wydarzenie historyczne ważne dla naszej miejscowości i jej mieszkańców.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz