Wypadek w Żdżarowie

Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku do którego doszło 20 września na drodze krajowej nr 50 w Żdżarowie. W zdarzeniu brały udział cztery pojazdy (w tym dwa ciężarowe) i pieszy. Ruch na DK50 odbywał się wahadłowo. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, jazdę z dozwoloną prędkością i zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciągnika siodłowego uderzył w tył poprzedzającej go ciężarówki, która siłą uderzenia najechała na tył pojazdu osobowego, a ten następnie uderzył w tył poprzedzającego busa, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Niestety dostawczy fiat został wepchnięty na pasy i potrącił przechodzącego przez przejście mężczyznę. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, gdzie udzielono im pomocy.

Przez kilka godzin ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci zabezpieczali ślady, robili oględziny i przesłuchiwali świadków. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze, jazdę z dozwoloną prędkością i zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz