Wielka Gala dla Milenki

 SOCHACZEW Klub Honorowych Dawców Krwi Ziemi Sochaczewskiej i Przyjaciele zaprosili w sobotę, 10 września, mieszkańców Sochaczewa i okolic na Wielką Galę Charytatywną „Pomaganie mamy we krwi – Akcja dla Milenki”. Impreza odbyła się w Pałacu w Gawłowie.

Milenka urodziła się w 24 tygodniu ciąży i ważyła zaledwie 690 gramów. Była tak maleńka, jak pisklę. Dziewczynka ledwo mieściła się w dłoni swojej mamy i już wtedy zaczęła się walka o jej życie. W normalnych warunkach takie maleństwo nie miałoby szans na przeżycie. Jednak współcześnie takie niemowlęta mają szansę. Jednak muszą pokonać problemy, jakie stawia przed nimi życie. I tak jest z Milenką, która cały czas walczy o zdrowie.

Dziewczynka ma wiele schorzeń spowodowanych przed przedwczesne przyjście na świat. To retinopatia, przetrwały przewód tętniczy (wada serca), zespół zaburzeń oddychania, niewydolność oddechowa i krążeniowa, dysplazja oskrzelowo-płucna, dystrofia czaszki – trigonocefalia oraz autyzm dziecięcy. Z tym wszystkim boryka się mała Milenka każdego dnia i walczy o swoje lepsze jutro. Na razie wygrała wojnę o życie. Teraz mając już 3 latka, stanęła do bitwy o swoje zdrowie, lepsze funkcjonowanie i przyszłość. Walka jest nierówna, a czas ucieka nieubłaganie. Jednak szanse są bardzo duże, by mogła normalnie funkcjonować i właśnie sochaczewski Klub zorganizował akcję, by w tej trudnej walce wesprzeć dziewczynkę.

Na plenerowej scenie wystąpili: Modern, Wow, J.I.M.B., Łukasz Pawlikowski, Top Boys, Big Karol, Candy, Lopez, Suariel, Minimal Acord Music, Ewelina Szymańska, Łukasz Zabrodzki, Weronika Migda i Młodzi Wokaliści z Iłowa. Był też Wlazłowsky z Komediowym Pokazem Hipnozy i Iluzji oraz Magiczny Hipnoshow Mateusza Biedyniaka.

Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji. Pojawiły się kultowe Fiaty126p oraz inne cuda motoryzacji. Był też pokaz sprzętu wojskowego, ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci – dmuchańców, balonów, chodzących dużych maskotek, gier i animacji, waty cukrowej oraz innych niespodzianek. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały stoły pełne pyszności do konsumpcji. W wojskowym kotle znalazła się grochówka. Imprezę poprowadzili Daniel Janiak oraz Kacper Wlazło.

W godzinach 10.00-14.00 podstawiony był ambulans, w którym można było oddać krew. Chętnych nie brakowało. W trakcie imprezy były liczne licytacje, z których zysk przeznaczony został na koszty leczenia małej Milenki. Trwa liczenie zebranych funduszy.

BN

Fot. Pałac w Gawłowie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz