W sobotę poznamy najlepsze mazowieckie nalewki

fot.pixabay

24 września w Dworze Strzyżew odbędzie się X Jubileuszowy Mazowiecki Konkurs Nalewek z leśnych, ogrodowych i polnych roślin, kwiatów i owoców. Do dziś osoby, które chcą wystartować w konkursie, mogą przesyłać zgłoszenia uczestnictwa.

Konkurs ma na celu prezentację tradycyjnych polskich nalewek, odkrywanie ciekawych receptur, upowszechnianie wiedzy na temat kuchni polskiej i naszego dziedzictwa kulinarnego. Zgłoszone nalewki muszą być wykonane z naturalnych składników, bez sztucznych barwników i konserwantów. Wytwórcy powalczą w czterech kategoriach: nalewka owocowa, ziołowa, kwiatowa i kolekcja nalewek (minimum pięć zgłoszonych przez jednego uczestnika).

Ogłoszenie wyników konkursy (24.09 godz. 19.00) poprzedzi wykład dr. Wojciecha Borkowskiego (godz. 17.00), dyrektora Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, na temat najciekawszych odkryć archeologicznych w dolinie Wisły.

Więcej informacji o konkursie i wzór karty zgłoszenia można znaleźć na stronie www.strzyzew.pl/events/konkurs-nalewek-2022/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz