W kolejnej wsi będzie jasno

ĆMISZEW RYBNOWSKI W ostatnim tygodniu sierpnia w Urzędzie Gminy w Rybnie odbyło się podpisanie umowy pomiędzy gminą Rybno a firmą Elbit z Kuznocina, na budowę oświetlenia ulicznego przy drodze powiatowej w Ćmiszewie Rybnowskim. Powstanie tam oświetlenie energooszczędne typu led. Na realizację prac samorząd gminny pozyskał dofinansowanie w kwocie 10 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2022 – „Mazowsze dla sołectw 2022”.

Całkowita wartość prac to 24 194,10 złotych. W ramach tego zadania zamontowanych zostanie 12 sztuk nowych opraw oświetlenia ulicznego oraz przeprowadzonych będzie około 600 metrów linii napowietrznej zasilającej oświetlenie. Zamontowana zostanie też jedna szafka oświetleniowa wraz z układem pomiarowym. Zgodnie z umową firma Elbit zobowiązała się zakończyć prace montażowe do 20 września.

– Oświetlenie dróg oraz miejsc publicznych to jedno z wielu zadań gminy Rybno, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników i kierowców poruszających się po drogach. Choć to kosztowna inwestycja, to zwracają się one po pół roku od instalacji nowych lamp energooszczędnych – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

BN

Fot. UG Rybno

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz