Szkoły jak nowe

Wakacje to najlepszy czas, by wykonać remonty i nie zakłócać pracy szkół. W tym roku urząd prowadził prace w pięciu sochaczewskich placówkach edukacji, które w większości zostały już zakończone przed pierwszym dzwonkiem.

Gotowa jest już sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 2. Powstał nowoczesny obiekt o powierzchni 605 m kw., wraz z zapleczem. Znajduje się w nim boisko główne o wymiarach 28 x 15 m z wyznaczonymi polami do gry w siatkówkę i koszykówkę. W 240-metrowym, stanowiącym zaplecze, łączniku powstały m.in. pomieszczenie gospodarcze, a młodzi sportowcy za chwilę będą mieli do dyspozycji dwie przebieralnie – dla dziewcząt i chłopców – wyposażone w toalety oraz prysznice. Prace zakończyły się w połowie wakacji i sala przeszła wszystkie konieczne odbiory techniczne, ale uczniowie nie mogą z niej jeszcze korzystać. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie wydał jeszcze zezwolenia na użytkowanie obiektu.

Podobnie „szóstka” zmieniła się w wakacje w plac budowy. Dach hali sportowej tej placówki ucierpiał podczas wichury i w wakacje przeprowadzono konieczne prace, to jest wymieniono cały dach na nowy. Uczniowie znów mogą uczestniczyć w lekcjach wf w tym budynku.

W Szkole Podstawowej nr 7 prowadzona jest jeszcze termomodernizacja sali sportowej, łącznika i budynku administracyjno-szatniowego. Jak mówi naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji Urszula Cielniak, większość prac zostało już wykonanych. Wnętrze budynku jest gotowe i uczniowie mogą z niego bez przeszkód korzystać. Dokończenia wymaga jedynie elewacja.

Do finału zmierza też remont dachu Miejskiego Przedszkola nr 4. Przypomnijmy, że gdy zdjęto stare poszycie, okazało się, że konieczne są drobne zmiany w projekcie, by bardziej wzmocnić konstrukcję nowego dachu. Do pokrycia został niewielki fragment dachu, ale nie stanowi to żadnej przeszkody dla przedszkola, które od 1 września wróciło do normalnej pracy.

Również w Szkole Podstawowej nr 1 dzieci planowo wróciły do nauki, mimo że trwają jeszcze ostatnie remonty w małej sali gimnastycznej i łącznikach. Jak zapewnia Urszula Cielniak większość prac jest już wykonana i wkrótce rozpocznie się układanie nowego dachu. Ten będzie oparty nie na drewnianej, jak było to do tej pory, ale na stalowej konstrukcji. Plac budowy wydzielono i zabezpieczono tak, by prace na budowie nie kolidowały z działalnością szkoły.

Ostatnie odbiory techniczne w placówkach edukacyjnych zaplanowane zostały na październik.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz