SOCHACZEWSKA DROGÓWKA PRZEPROWADZIŁA DZIAŁANIA „TRZEŹWOŚĆ”

fot.policja
Wczoraj policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Trzeźwość” na drogach powiatu sochaczewskiego. Mundurowi wyeliminowali z ruchu pięcioro kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.
Do ujawnienia pierwszego kierowcy jadącego po użyciu alkoholu doszło na ul. Chopina. Trzy minuty później, na tej samej ulicy, patrol interweniował wobec kolejnego mieszkańca Sochaczewa znajdującego się pod wpływem alkoholu.

Na ulicy 1 Maja w Sochaczewie uniemożliwiono dalszą jazdę 42-latkowi z gminy Młodzieszyn, który kierował volkswagenem passatem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Policjanci interweniowali również wobec 39-letniej kobiety, która kierowała oplem. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 1,5 promila.

W Nowej Suchej zatrzymano do kontroli 26-letniego kierowcę volkswagena. Okazało się, że mężczyzna ma prawie promil alkoholu w organizmie.

Policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na „podejrzane” manewry na drodze. Nadmierna prędkość lub zbyt wolna jazda kierowcy, a także problemy z utrzymanie pojazdu na swoim pasie, są poddawane szczegółowej weryfikacji przez policjantów i dzięki temu udaje się wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Nietrzeźwy kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zaburzona psychomotoryka uniemożliwia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijani kierowcy niejednokrotnie byli sprawcami kolizji i wypadków na drogach powiatu sochaczewskiego, również tych ze skutkiem śmiertelnym.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz