Sochaczewianin podejrzany o oszustwa internetowe tymczasowo aresztowany

fot.pixabay
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Sochaczewa podejrzanemu o liczne internetowe oszustwa. Ponad 30 osób nie otrzymało przedmiotów za które zapłacili, ani zwrotu pieniędzy. Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Mieszkaniec Sochaczewa zamieszczał na portalu społecznościowym ogłoszenia dotyczące sprzedaży różnych przedmiotów – klocków dla dzieci, sztućców, zestawów porcelany i innych przedmiotów w bardzo atrakcyjnej cenie. Oferty cieszyły się dużym zainteresowaniem użytkowników portalu, którzy wpłacali od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na numery kont wskazane przez sprzedającego.

W rzeczywistości sochaczewianin nie posiadał przedmiotów, które wystawiał do sprzedaży. Oszukanych zostało ponad 30 osób, ale policjanci są przekonani, że pokrzywdzonych jest zdecydowanie więcej.

Kryminalni ustalili, że sprawcą jest 30-latek z Sochaczewa. Mężczyzna ukrywał się przed stróżami prawa, ponieważ dodatkowo był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał 32 zarzuty oszustw na szkodę osób mieszkających w różnych rejonach Polski. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec 30-latka środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Po zapoznaniu się z zebranych materiałem, sad zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz