Powiatowe Kino Letnie – ostatnia filmowa niedziela w tym sezonie

Reklamy

Projekcja w Zespole Szkół w Teresinie, która odbyła się 11 września, była ostatnią w tym sezonie w ramach powiatowego kina letniego. Podczas tegorocznej odsłony na terenie powiatu sochaczewskiego wyświetlono w sumie dziewiętnaście różnych produkcji. Mimo że kilkukrotnie pogoda wymusiła przesunięcie wydarzenia odbyły się wszystkie zaplanowane seanse. Plenerowe kino przyciągnęło przed ekran pod chmurką wielu mieszkańców naszego powiatu. Widzowie mogli nieodpłatnie obejrzeć filmy, które sami wybierali w internetowym głosowaniu, skorzystać z przygotowanych leżaków, poczęstować się popcornem.

Projekt realizowany był przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, w 2018 roku Starostwo rozpoczęło realizację Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, jest on demokratycznym mechanizmem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych danego samorządu w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Oznacza to, iż mieszkańcy mogą zgłaszać swoje własne inicjatywy i propozycje zadań, które następnie podlegają analizie pod kątem formalnym, ale i możliwości ich realizacji. Plenerowe kino letnie to pomysł radnego powiatowego Daniela Janiaka, projekt ten został wybrany przez mieszkańców do realizacji w edycji PBO na rok 2020. Plany te pokrzyżowała pandemia,  dlatego dopiero tego lata mogliśmy do jego zrealizowania powrócić.

– Kino pod chmurką to znakomity pomysł, któremu Starostwo Powiatowe w Sochaczewie przyklaskiwało od samego początku. Cieszę się, że Wydział Promocji, Kultury i Sportu mógł aktywnie wspierać organizację każdej z projekcji, a te odbywały się przecież przez całe wakacje, w różnych miejscach powiatu sochaczewskiego. Dziękujemy bardzo uczestnikom naszych wydarzeń, mieszkańcom powiatu, dziękuję pomysłodawcy Danielowi Janiakowi, pracownikom Starostwa – Annie Engelbrecht,  Sylwii Sekleckiej i Annie Syperek. Mam dużą nadzieję, że wkrótce z naszymi mieszkańcami spotkamy się na kolejnych eventach, których organizatorem będzie Starostwo – mówił Marcin Odolczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz