Ponad 36 km rowerem po ziemi sochaczewskiej

Reklamy

21 Rajd Rowerowy im. Anny i Tadeusza Krawczyków za nami! Piękna pogoda, świetna atmosfera, wspólne rozmowy, udany piknik – tak wyglądał przywrócony po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, rodzinny rajd rowerowy. W sobotę, 3 września blisko 500 rowerzystów ruszyło z placu Kościuszki na ponad 36 kilometrową trasę po ziemi sochaczewskiej. Wcześniej delegacja przedstawicieli organizatorów i rodziny na czele z posłem na sejm RP Maciejem Małeckim, starostą Jolantą Gonta złożyli kwiaty na grobach patronów Rajdu – Anny i Tadeusza Krawczyków oraz pierwszego Komandora Franciszka Wilczkowskiego.

Rajdy Rowerowe to przede wszystkim wspaniałe przeżycia sportowe i turystyczne. Rodzinny Rajd Rowerowy im. Anny i Tadeusza Krawczyków od ponad 20 lat przyciąga pasjonatów rowerowych wycieczek. Zawsze wiedzie malowniczą i ciekawą trasą po ziemi sochaczewskiej. W tym roku rajd prowadził przez Sochaczew, ulicami: Warszawską, Traugutta, Piłsudskiego, Głowackiego. Dalej rajd pojechał na Budki Piaseckie, potem do Mikołajew, gdzie odbył się krótki postój przy kościele. Następnie peleton przez Jeżówkę dotarł do Kurdwanowa, gdzie przy kościele Przemienienia Pańskiego odbył się rodzinny piknik.

    – Jestem dziś bardzo szczęśliwy, bo po dwóch latach przerwy, kiedy mieliśmy pandemię koronawirusa, wróciliśmy na trasę Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Są tu całe rodziny, bo kiedy w 2000 roku organizowaliśmy pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy, to bardzo nam zależało, żeby to był rajd rodzinny, żeby obok siebie jechali rodzice, dzieci, dziadkowie… i tak jest. Też takie nutki sentymentalne. Na trasie spotykamy osoby, z którymi jeździmy od 2000 roku, są ludzie, którzy byli na wszystkich rajdach rowerowych. Są ci, którzy kiedyś startowali, jako bardzo młodzi, a dziś są z dzieciakami. Piękna impreza. Tych, którzy się nie zdecydowali w tym roku, już zapraszam na przyszły – mówi poseł Maciej Małecki, współorganizator Rajdu.

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Zamek, Poseł Maciej Małecki, Miasto Sochaczew. W organizacji pomagało też Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – imprezę poprowadził dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Marcin Odolczyk, MOSiR Sochaczew i Dragon Fight Club oraz Stowarzyszenie Sochaczew Aktywni dla Powiatu.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz