Pobiegnij dla potrzebujących

Reklamy

Sochaczew znalazł się w gronie dwunastu miast, w których 24 września odbędzie się Bieg Charytatywny wspierający psychologię i psychiatrię dziecięcą. Na starcie staną dzieci, młodzież i dorośli, a stawką jest 50 tysięcy złotych, które Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny.

W dobie pandemii, inwazji nowych technologii oraz wojny na Ukrainie, dzieci i młodzież coraz częściej zmagają się z zaburzeniami natury psychicznej, dlatego też specjalistyczna pomoc oraz opieka w tym zakresie są ważną i pilną potrzebą.

PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, a każdy uczestnik może pomagać. Tegoroczny odbędzie się jednocześnie w dwunastu miastach: Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach, Katowicach i na stadionie MOSiR przy ulicy Warszawskiej w Sochaczewie – mówi Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM.

I dodaje, że w zamian za zaangażowanie naszych uczestników, Fundacja PKO BP przekaże minimum 50 tysięcy złotych tam, gdzie zapotrzebowanie na opiekę psychologiczną i psychiatryczną jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

W ramach imprezy zaplanowano Bieg główny oraz Bieg Charytatywny Młodych. W obydwu przypadkach zapisy chętnych dokonywane są poprzez stronę www.pkobiegcharytatywny.pl. Jeśli zostaną wolne miejsca, zainteresowani startem mogą się zapisywać na miejscu, 24 września, w Biurze Zawodów otwartym na terenie stadionu MOSiR.

Bieg Główny

Startują w nim pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionu. Prawo startu mają osoby, które ukończyły 14 lat. Udział niepełnoletniego wymaga złożenia specjalnego oświadczenia i zgody rodzica. Gwarancję startu zapewnia nadanie numeru startowego, który jest przydzielany po zaksięgowaniu opłaty startowej (50 zł od drużyny/10 zł od osoby) i jest przekazywana na cel charytatywny. Elektroniczny system rejestracyjny zostanie zamknięty po wyczerpaniu limitu miejsc, jednak nie później niż w czwartek 22 września o 11.00.

W Biurze Zawodów biegacze otrzymają pakiety startowe zawierające: numery startowe, agrafki, koszulki pamiątkowe, baton energetyczny i napój. Wszyscy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. W zmaganiach mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne, w tym także poruszające się na wózkach. Startują na zasadach identycznych, jak wszyscy zawodnicy.

Ramowy program: 8.00 – otwarcie Biura Zawodów na stadionie przy Warszawskiej, 9.45 – rozgrzewka, 10.00 – start biegu, 11.00 – koniec biegu, 11.15 – bieg integracyjny dla wszystkich zawodników, 11.20 – rozdanie medali i dekoracja najlepszych drużyn.

Bieg Charytatywny Młodych

Wystartują w nim dzieci do 13. roku życia. Bieg zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych i na trzech różnych dystansach: I kategoria: 1-6 lat – dystans 100 m, II kategoria: 7-9 lat – dystans 200 m, III kategoria: 10-13 lat – dystans 400 m.

Do udziału w imprezie zostaną dopuszczone dzieci, których rodzice przedstawią w Biurze Zawodów podpisaną deklarację uczestnictwa. Każdy maluch otrzymuje w pakiecie startowym numer startowy, koszulkę, baton energetyczny oraz napój, a po ukończeniu imprezy pamiątkowy medal. Opłata rejestracyjna to tylko 5 złotych.

Ramowy program biegu: 9.30 – otwarcie Biura Zawodów, 11.50 – rozgrzewka, 12.00 – start I kategorii wiekowej, 12.10 – start II kategorii, 12.20 – start III kategorii, 14.00 – zakończenie.

10 tysięcy dla kibiców!

Drużyny biorące udział w imprezie mogą zaprosić na stadion swoich kibiców i stworzyć własne strefy kibicowania. Im liczniejsza, barwniejsza, bardziej się wyróżniająca, tym lepiej. Najlepsze zespoły kibiców będą nagradzane!

Zwycięska drużyna będzie mogła wskazać dodatkowy, dowolny cel charytatywny, na jaki Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. złotych. Przedstawiciele fundacji będą obecni na stadionie i to oni wyłonią najlepszą grupę kibiców. Liczy się każdy dobry pomysł na doping, w tym gadżety, strój, aktywność dopingujących, treść i pomysł na hasło motywujące – wylicza Agata Kalińska.

UM Sochaczew/(daw)

fot. www.pkobiegcharytatywny.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz