
Sochaczew znalazł się w gronie dwunastu miast, w których 24 września odbędzie się Bieg Charytatywny wspierający psychologię i psychiatrię dziecięcą. Na starcie staną dzieci, młodzież i dorośli, a stawką jest 50 tysięcy złotych, które Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny.
W dobie pandemii, inwazji nowych technologii oraz wojny na Ukrainie, dzieci i młodzież coraz częściej zmagają się z zaburzeniami natury psychicznej, dlatego też specjalistyczna pomoc oraz opieka w tym zakresie są ważną i pilną potrzebą.
– PKO Bieg Charytatywny to wyjątkowa inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, a każdy uczestnik może pomagać. Tegoroczny odbędzie się jednocześnie w dwunastu miastach: Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach, Katowicach i na stadionie MOSiR przy ulicy Warszawskiej w Sochaczewie – mówi Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM.
I dodaje, że w zamian za zaangażowanie naszych uczestników, Fundacja PKO BP przekaże minimum 50 tysięcy złotych tam, gdzie zapotrzebowanie na opiekę psychologiczną i psychiatryczną jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
W ramach imprezy zaplanowano Bieg główny oraz Bieg Charytatywny Młodych. W obydwu przypadkach zapisy chętnych dokonywane są poprzez stronę www.pkobiegcharytatywny.pl. Jeśli zostaną wolne miejsca, zainteresowani startem mogą się zapisywać na miejscu, 24 września, w Biurze Zawodów otwartym na terenie stadionu MOSiR.
Bieg Główny
Startują w nim pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionu. Prawo startu mają osoby, które ukończyły 14 lat. Udział niepełnoletniego wymaga złożenia specjalnego oświadczenia i zgody rodzica. Gwarancję startu zapewnia nadanie numeru startowego, który jest przydzielany po zaksięgowaniu opłaty startowej (50 zł od drużyny/10 zł od osoby) i jest przekazywana na cel charytatywny. Elektroniczny system rejestracyjny zostanie zamknięty po wyczerpaniu limitu miejsc, jednak nie później niż w czwartek 22 września o 11.00.
W Biurze Zawodów biegacze otrzymają pakiety startowe zawierające: numery startowe, agrafki, koszulki pamiątkowe, baton energetyczny i napój. Wszyscy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. W zmaganiach mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne, w tym także poruszające się na wózkach. Startują na zasadach identycznych, jak wszyscy zawodnicy.
Ramowy program: 8.00 – otwarcie Biura Zawodów na stadionie przy Warszawskiej, 9.45 – rozgrzewka, 10.00 – start biegu, 11.00 – koniec biegu, 11.15 – bieg integracyjny dla wszystkich zawodników, 11.20 – rozdanie medali i dekoracja najlepszych drużyn.
Bieg Charytatywny Młodych
Wystartują w nim dzieci do 13. roku życia. Bieg zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych i na trzech różnych dystansach: I kategoria: 1-6 lat – dystans 100 m, II kategoria: 7-9 lat – dystans 200 m, III kategoria: 10-13 lat – dystans 400 m.
Do udziału w imprezie zostaną dopuszczone dzieci, których rodzice przedstawią w Biurze Zawodów podpisaną deklarację uczestnictwa. Każdy maluch otrzymuje w pakiecie startowym numer startowy, koszulkę, baton energetyczny oraz napój, a po ukończeniu imprezy pamiątkowy medal. Opłata rejestracyjna to tylko 5 złotych.
Ramowy program biegu: 9.30 – otwarcie Biura Zawodów, 11.50 – rozgrzewka, 12.00 – start I kategorii wiekowej, 12.10 – start II kategorii, 12.20 – start III kategorii, 14.00 – zakończenie.
10 tysięcy dla kibiców!
Drużyny biorące udział w imprezie mogą zaprosić na stadion swoich kibiców i stworzyć własne strefy kibicowania. Im liczniejsza, barwniejsza, bardziej się wyróżniająca, tym lepiej. Najlepsze zespoły kibiców będą nagradzane!
– Zwycięska drużyna będzie mogła wskazać dodatkowy, dowolny cel charytatywny, na jaki Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. złotych. Przedstawiciele fundacji będą obecni na stadionie i to oni wyłonią najlepszą grupę kibiców. Liczy się każdy dobry pomysł na doping, w tym gadżety, strój, aktywność dopingujących, treść i pomysł na hasło motywujące – wylicza Agata Kalińska.
UM Sochaczew/(daw)
fot. www.pkobiegcharytatywny.pl
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis