Oszukują na opał

MAZOWSZE Policja przestrzega przed fałszywymi stronami internetowymi oferującymi sprzedaż taniego opału. Oszuści wzmacniają swoją wiarygodność, wykorzystując dane faktycznie istniejących firm i na ich dane tworzą fałszywe witryny internetowe. Tym sposobem pokrzywdzeni wpłacają pieniądze na wskazane konta bankowe. Jednak tu kontakt się urywa, po otrzymaniu przelewu, klienci nie otrzymują zamówionego towaru.

Taki przypadek zdarzył się, kiedy zgłosiła się właścicielka firmy, która prowadzi działalność zajmującą się sprzedażą paliwa. Kobieta zgłosiła, że ktoś podszył się pod dane jej firmy i na stronie internetowej sprzedaje w jej imieniu opał – węgiel, ekogroszek, pellet. Kobieta zaś nie prowadzi strony internetowej, a na tej fałszywej widnieje pełna nazwa jej firmy z danymi adresowymi. Zmieniony został jednak nr telefon do kontaktu i adres e-mailowy. O przestępczym procederze kobieta dowiedziała się od osób pokrzywdzonych, które domagają się od niej dostarczenia zamówionego towaru lub zwrotu wpłaconych pieniędzy. Zdziwienie kobiety było tym większe, że już od wielu lat nie zajmuje się sprzedażą węgla.

Policja apeluje więc o ostrożność i sprawdzanie oferentów proponujących sprzedaż taniego opału z darmową usługą transportu. Prosi, by uważać na oferty z okazyjnymi cenami, szczególnie, gdy nie ma możliwości osobistego odbioru towaru, a płatność jest możliwa tylko przelewem lub wymagana jest zaliczka.

BN

Fot. KPP Stare Babice (screen fałszywej strony)

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz