Oliwia Hupert ze srebrem

JUDO Najlepsi młodzi zawodnicy z Polski, Włoch i Litwy przyjechali 10 września do Sochaczewa, aby rywalizować w 13. Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów im. Tadeusza Naskręta. Turniej odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4, a jego organizatorem był UKS „Orkan-Judo” Sochaczew.

Otwarcie imprezy, jak zawsze, przeprowadzono zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Dokonano symbolicznego zapalenia znicza, było podniesienie flagi olimpijskiej, był Mazurek Dąbrowskiego. Dodatkowo otwarcie, krótkim występem, uświetniły tancerki z zespołu „Abstrakt”. Podobnie jak podczas poprzednich memoriałów Tadeusza Naskręta wśród przybyłych gości była jego żona – Urszula. Na zawodach gościł też m.in. dwukrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Atlanty w 1996 – Paweł Nastula.

Zawody otworzył Piotr Osiecki. Jako gospodarz miasta przywitał zawodników i trenerów z klubów judo z całej Polski, a także z Włoch i Litwy. Burmistrz dziękował organizatorom za krzewienie tradycji tej dyscypliny sportu w Sochaczewie i kontynuacje dzieła patrona imprezy, czyli Tadeusza Naskręta. W dowód uznania burmistrz wręczył dwóm zasłużonym trenerom i wychowawcom sochaczewskiej młodzieży pamiątkowe grawery. Otrzymali je Adam Kurzeja oraz Jerzy Szymański.

Była to też okazja do wręczenia odznak Polskiego Związku Judo. Złote odznaki otrzymali: Małgorzata Gorgis, Jolanta Mróz, Jacek Pliszka, Maciej Cichocki oraz Marek Fergiński. Srebrne zaś: Maciej Ambroziak, Adam Orliński, Teresa Owczarek, Przemysław Wasilewski i Dariusz Miłkowski.

Gospodarze wystawili do zawodów pięcioro reprezentantów. Najlepiej poradziła sobie startująca w wadze powyżej 78 kg Oliwia Hupert, która wywalczyła srebrny medal. Pozostali zawodnicy Orkan-Judo: Kacper Wątkowski (81 kg), Bartosz Ambroży (81 kg), Jan Jesiołowski (90 kg), Kacper Gajda (73 kg) odpadli w eliminacjach.

Na tatami w „czwórce” rywalizowała też reprezentantka UKS „Siódemka” Sochaczew – Dominika Markiewicz. Ostatecznie zajęła VII miejsce w kategorii wagowej do 48 kg.

UM Sochaczew

Fot: https://www.facebook.com/orkanjudosochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz