Oczyszczą Bzurę z śmieci  

fot. podglądowe

Mazowieckie rzeki po raz koleiny wypełnią się uśmiechniętymi wolontariuszami, którzy wyposażeni w worki, rękawiczki czy chwytaki do śmieci zadbają o czystość środowiska naturalnego. Będzie to kolejny już w tym roku dzień, podczas którego posprzątamy posezonowe i po patoturystyczne śmieci z rzek, dzięki czemu kolejny sezon turystyczny będzie można spędzić w naturalnym otoczeniu lasów, łąk i czystych plaż. Turyści dostaną czystą kartę i szansę, by w sezonie 2023 poodpoczywać odpowiedzialnie.

Akcja Czyste Rzeki Mazowsza to akcja cykliczna, która odbywa się dwukrotnie każdego roku. Jej skalę i rozmach zawdzięczamy matce chrzestnej Akcji, którą niewątpliwie jest Pani Izabela Stelmańska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego jest jedną z instytucji, które od lat wierzą w Akcję, od lat ją wpiera i corocznie dba, by eskalowała.

Organizator Akcji, Fundacja na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej, wspierany także przez Stowarzyszenie Nasza Wkra czy Moto Przystań nad Bzurą i ekipę z Everal, jesienią 2022 roku wybrali do Akcji kolejną mazowiecką rzekę. 15 października 2022 roku zadbamy nie tylko o Wkrę. Naszą uwagę przykuła kolejna wspaniała mazowiecka rzeka: Bzura.

W Akcji Czyste Rzeki Mazowsza może wziąć udział każdy, niezależnie od płci, doświadczenia kajakarskiego czy wieku. Sprzątamy nie tylko nurt z kajaków czy pontonów, a także brzegi czy lasy wokół rzek. Każdy kto da radę spacerować może udać się do lasu, który z pewnością obfitował będzie w puste butelki, puszki czy inne zaskakujące produkty, które można oddać do recyclingu.

Dzień ten jest dniem podczas którego edukujemy młodzież, zapewniamy im dawkę pozytywnej i podanej w ciekawy sposób edukacji ekologicznej. Nasza akcja w roku 2021 została uhonorowana rekordem Polski w kategorii „Najwięcej osób sprzątających rzekę”.

Dołącz do nas, posprzątaj z nami rzeki Mazowsza, zgłoś się do Akcji i zostań wolontariuszem. Jeśli działasz nad wodą, zajmujesz się turystyką wodną włącz do Akcji swój kawałek planety. Działaj z nami, włącz się odpowiedzialny biznes i zaimplementuj CSR w swojej organizacji. Możesz dołączyć także jako sponsor – skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej już dziś.

Patronem strategicznym Akcji jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze Serce Polski, Agencja Eventowa Everal, Winnica Dwórzno.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezesa Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Miejsce zbiórki Wkra – Ośrodek Wiosełko w Cieksynie

Miejsce zbiórki Bzura – Moto Przystań nad Bzurą, Plewice 78

godz. 09.00: zbiórka przy autokarach dla osób zainteresowanych transportem (bilety bezpłatne – https://app.evenea.pl/event/czysterzeki/)

godz. 10.00: zbiórka na terenie Ośrodka Wiosełko w Cieksynie lub w Moto Przystani nad Bzurą

godz. 10.20: rozpoczęcie sprzątania

godz. 13.20: zakończenie sprzątania

godz. 13.30: oficjalne podziękowania i poczęstunek w formie ogniska – zapewniamy kawę, herbatę, wodę, kiełbaski, pieczywo, sosy do kiełbasek, smalczyk i ogóreczki 🙂

godz. 16.00: zakończenie wydarzenia

Link do rejestracji na wydarzenie: https://app.evenea.pl/event/czysterzeki/

Więcej szczegółów już niedługo na www.fundacja.turystyka.pl

Strona FB organizatora: https://www.facebook.com/zyjaktywnie

Piotr Dutkiewicz, Agencja Eventowa Everal

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz