Nowy rok szkolny w powiatowych szkołach

Reklamy

W pięciu szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest sochaczewski samorząd powiatowy 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Podobnie jak w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie i Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie.

W każdej ze szkół program był bardzo podobny, rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu polski, a następnie wysłuchano przemówień dyrektorów i zaproszonych gości szkół. Uroczystości zakończyły się spotkaniami uczniów z swymi wychowawcami w klasach.

Rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Rok zdobywania wiedzy, nowych doświadczeń, kształtowania  własnych osobowości. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju.

Początek roku szkolnego jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych oczekiwań oraz planów uczniów, nauczycieli i rodziców. Rozpoczyna się dla uczniów czas intensywnej nauki, poznawania kolejnych tajników wiedzy, także czas – sprawdzianów, klasówek, ale również okres nawiązywania i budowania nowych relacji koleżeńskich.

W szkołach ponadpodstawowych: ZS RCKU, ZS CKP, ZS w Teresinie, ZS im, J, Iwaszkiewicza, LO Chopin oraz ZSS w Erminowie i MOW w Załuskowie naukę 1 września br. rozpoczęło łącznie 3 478 uczniów, w tym 67 w szkołach dla dorosłych (w ZS CKP). Najwięcej, bo 995 będzie uczyć się w „Osiemdziesiątce”.

Życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego skierowała także Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. – Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego wszystkim dyrektorom szkół i placówek oświatowych, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom i uczniom życzymy dużo uśmiechu oraz sukcesów. Niech rozpoczęty rok szkolny przyniesie ze sobą nowe, ciekawe doświadczenia, a szkoła będzie miejscem odkrywania świata, budowania relacji i rozwijania zainteresowań oraz pasji. Niech nie opuszcza Was otwartość oraz entuzjazm w realizacji zadań, które stawia przed Wami ciekawy, ale niełatwy proces edukacji, Życzę uczniom, aby ten rok był czasem samych pozytywnych wrażeń. Całej społeczności szkół i placówek oświatowych życzę, aby rozpoczynający się rok szkolny 2022/2023 był spokojny i bezpieczny!

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz