Napadał na staruszki

fot.policja

Sprawca napadów na seniorki wpadł w ręce policji i poniesie konsekwencje swych napaści. Właśnie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie trafił akt oskarżenia w sprawie rozboju na 88-letniej kobiecie. Mężczyzna wpadł dzięki wynikom badań genetycznych, które bezspornie ustaliły, że jest sprawcą napadów, gdyż podejrzewany jest też o drugą, wcześniejszą napaść. Grozi mu teraz nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

 W marcu tego roku w gminie Teresin doszło do rozboju na 76-letniej kobiecie z gminy Teresin. Zamaskowany mężczyzna dostał się do jej domu. Sterroryzował kobietę, używając wobec niej siły. Następnie mężczyzna zabrał jej pieniądze.

Natychmiast po zgłoszeniu napaści policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szeroko zakrojone działania doprowadziły sochaczewskich funkcjonariuszy do 64-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci zatrzymali go w jednym z pustostanów na terenie powiatu żyrardowskiego.

W trakcie jego przeszukania, znaleziono przy nim gotówkę w tej samej kwocie, która została zabrana mieszkance gminy Teresin. Skompletowany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 64-latkowi zarzutu rozboju w warunkach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Sochaczewie mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Sochaczewa byli jednak przekonani, że podejrzany 64-latek ma związek z innym rozbojem na starszej kobiecie, do którego doszło w lutym tego roku w gminie Sochaczew. Mieszkająca samotnie 88-latka została w podobny sposób napadnięta w swoim domu, skrępowana i okradziona. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady, które mogły pomóc w ustaleniu sprawcy przestępstwa.

W tym czasie, gdy 64-latek przebywał w areszcie, przeprowadzone zostały badania genetyczne. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Badania genetyczne zabezpieczonych śladów bezspornie wykazały, że sprawcą przestępstwa jest 64-latek, który przebywa w areszcie śledczym w związku z rozbojem, którego dopuścił się na 76-latce z gminy Teresin.

– Teraz do sądu trafił drugi akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi za oba przestępstwa nawet 18 lat pozbawienia wolności – mówi asp. Agnieszka Dzik z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Bogumiła Nowak

Fot. KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz