NAKAZ OPUSZCZENIA WSPÓLNIE ZAJMOWANEGO LOKALU DLA PODEJRZANEGO O STOSOWANIE PRZEMOCY

fot.pixabay
Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Sochaczew podejrzewanego o znęcanie się nad domownikami. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a także nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zatrzymali 48-latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy wobec domowników. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna ubliżał żonie, kierował wobec niej groźby karalne, a także stosował przemoc fizyczną. Zatrzymany mieszkaniec gminy Sochaczew miał również stosować przemoc psychiczną wobec swojej córki i teściowej.

Podejrzanemu przedstawiono trzy zarzuty dotyczące znęcania się nad domownikami. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a także nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.

Jeśli nie będzie się stosował do orzeczonych środków, mogą zostać zmienione na środek o charakterze izolacyjnym czyli tymczasowy areszt.

Osobie, która stosuje przemoc wobec osoby najbliższej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli sprawca stosuje przemoc wobec osoby nieporadnej ze względu na wiek, stan psychiczny lub fizyczny, kara wzrasta do 8 lat. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast jeśli ofiara przemocy targnie się na swoje życie, sprawca podlega karze do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz