Mostek do remontu

KAMPINOS Od końca czerwca do chwili obecnej mostek nad kanałem Zaborowskim we wsi Debły jest zamknięty z uwagi na dewastację. Tak więc odcinek żółtego szlaku między miejscowością Kępiaste a Dębową Górą będzie zamknięty do odwołania. Szlak ten jest ulubioną trasą wielu miłośników Puszczy Kampinoskiej.

Pasjonaci wędrówek są mocno niezadowoleni z tego faktu, gdyż jak zauważają z tego mostka korzystało się i miało dzięki niemu dostęp do wielu puszczańskich szlaków.

– Zgłaszając ubytki, zależało mi na naprawie, a nie zamknięciu szlaku. Zniszczenia wynikające zużycia materiału, drewno nie jest wieczne – a mróz, zimno, woda i słońce robią swoje. Czekam bardzo na nowy mostek – mówi jedna turystek.

Inni zarzucają dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego, że mostek na kanale niszczał od wielu lat. Deski próchniały, gdyż rok w rok na zimę i wiosnę mostek zalewała woda. Padła sugestia by podobnie jak w Ławach zamontować w tym miejscu ażurową konstrukcję metalową. Jedna z rowerowych turystek zauważyła, że najlepiej tę inwestycję w tym miejscu jest wykonać w czasie, kiedy zejdzie woda. Dodatkowo proponuje, by schodzić z roweru przejeżdżając przez takie mostki, gdyż wjeżdżanie z dużą prędkością lub wykonywanie manewrów staje się przyczyna szybszej eksploatacji takich przepraw.

Niestety naprawa tego mostku nie będzie szybka i zapewne dopiero w przyszłym roku zostanie wykonana. Powodem tego było sporządzenie kosztorysu i wycenienie prac budowlanych. Koszty naprawy są już znane, ale te przekraczają obecne możliwości finansowe KPN. Dyrekcja Parku przystąpiła do poszukiwania funduszy na remont oraz chętnego wykonawcy. Zapewne naprawa zostanie wykonana w przyszłym roku.

BN

Fot. KPN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz