Miodowe przysmaki – czyli kulinarny konkurs na wypieki i nalewki

fot.pixabay

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy do dożynkowej części rozrywkowo-biesiadnej, a co za tym idzie, pojawi się scena a na niej liczne atrakcje, w tym występy muzyczne i rozstrzygnięcia konkursów kulinarnych. I stąd właśnie chcemy zaprosić do udziału w XII już edycji powiatowego konkursu na najlepszy produkt regionalny pn. „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”.

Tradycyjnie w ramach Dożynek Powiatu Sochaczewskiego, w tym roku 18 września w Brochowie zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty ww. kulinarny konkurs, którego organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Bielicach oraz Powiatowe Koło Pszczelarzy w Sochaczewie, a także Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Do udziału w konkursie może przystąpić każdy, zapraszamy osoby indywidualne, jak i grupy – np. Koła Gospodyń Wiejskich. Poszukiwane są wyroby cukiernicze oraz napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe). Mają to być produkty unikatowe, o szczególnych walorach estetycznych i smakowych, przeznaczone do bezpośredniego spożycia, jednocześnie charakterystyczne dla naszego regionu takie, które mogłyby stać się jego wizytówką. Każdy produkt zgłoszony do konkursu powinien zawierać w swoim składzie miód.

Celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach z wykorzystaniem miodu w gospodarstwach domowych, upowszechnianie wiedzy o możliwości wykorzystania walorów specyficznych, regionalnych produktów w ofercie lokalnego rolnictwa, turystyki i agroturystyki wiejskiej, a przede wszystkim promowanie kulinarnej aktywności mieszkańców powiatu sochaczewskiego i kuchni polskiej.

Produkty należy dostarczyć w dniu Dożynek do zielonego namiotu MODR w godzinach 12.30-13.00, który mieścić się będzie na placu dożynkowym. Produkty oceni komisja, która wyłoni w każdej z dwóch konkurencji – wyroby cukiernicze oraz napoje regionalne, zwycięzców i przyzna nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. Do zgłoszenia należy dostarczyć formularz zgłoszeniowy (dostępny jest wraz z regulaminem na stronie internetowej: www.powiatsochaczew.pl w zakładce konkursy – można go też wypełnić na miejscu) oraz przepis (do wglądu dla komisji). Uczestnicy muszą być mieszkańcami naszego powiatu.

Można zgłosić tylko jeden produkt w danej kategorii. Komisja oceni walory smakowe, oryginalność receptury, prostotę przygotowania i ogólną prezentację – wygląd, estetykę, atrakcyjność.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na scenie podczas Dożynek Powiatu Sochaczewskiego w Brochowie około godziny 16.00 tego samego dnia. Zgłoszenia do konkursu jedynie w piątek, 16 września w godz. 8.00-14.00 (tel.: MODR – 46 862 0049, 517 157 203).

Zachęcamy do udziału – czekają atrakcyjne nagrody.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz