Miasto zlikwiduje balkony

fot. Jerzy Szostak
Reklamy

W ubiegłym tygodniu firma Sochbud przystąpiła do kolejnego etapu związanego z remontem elewacji budynku Urzędu Miejskiego. Obecnie prace prowadzone są od strony ulicy Grabskiego.

Ich zakres przewiduje oprócz ocieplenia ścian także wymianę części okien i drzwi na parterze oraz demontaż kraty. Znikną małe balkony, a duże od strony ulicy 1 Maja zostaną wyremontowane. Na nich staną donice z kwiatami. Odtworzone zostaną również gzymsy, a cała elewacja po zakończeniu jej remontu zostanie podświetlona. W projekcie znalazł się montaż systemu automatycznego otwierania drzwi dla osób niepełnosprawnych oraz remont drugiej klatki schodowej.

Trwająca obecnie inwestycja zakończy kilkunastoletnią modernizację budynku Urzędu Miejskiego i jego otoczenia. Przypomnijmy, że wybudowany w latach 30. XX wieku budynek został zakupiony przez miejski samorząd od spadkobierców byłych właścicieli w 2002 roku. Od tamtej pory przeszedł generalny remont. Nadbudowano czwarte piętro, zamontowano windę obsługującą wszystkie kondygnacje, wyremontowano łazienki, dostosowując je do potrzeb niepełnosprawnych. Wymianie uległo centralne ogrzewanie, sieć wodno-kanalizacyjna, elektryczna, nowe są wszystkie okna i drzwi. Na parter sprowadzono wydziały najczęściej odwiedzane przez klientów UM, kasę, otwarto nowe Biuro Obsługi Klienta i salę ślubów, mającą oddzielne wejście od strony ul. Grabskiego. Przebudowano także plac przed urzędem, a na jego tyłach wybudowano nową ulicę oraz parking.

Jerzy Szostak

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz