Max Festiwal

Reklamy

NIEPOKALANÓW Od 25 do 29 sierpnia ojcowie franciszkanie gościli w Niepokalanowie uczestników Max Festiwalu, czyli rekolekcyjnego spotkania młodych. Festiwal ten odbywa się od 2009 roku.

Spotkanie młodych w Niepokalanowie rozpoczęła wspólna kolacja, msza św. i koncert zespołu „Regau”, formacji z kręgu muzyki chrześcijańskiej.

Kolejne dni modlitewnego skupienia przeplatane były szkołą śpiewu, świadectwami i medytacją w ciszy. Nie zabrakło nocy konfesjonałów, Drogi Krzyżowej czy Koronki do Bożego Miłosierdzia. Młodzi mieli okazję do wymiany doświadczeń, rozmów i wspólnej zabawy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Bartosz Madej, finalista 12. edycji The Voice of Poland, Aleksandra Tołomanow, brązowa i srebrna medalistka Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, Lech Dyblik, aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, pieśniarz oraz ojciec Piotr Szczepański, redaktor naczelny „Rycerza Niepokalanej”. W ramach Festiwalu odbył się także koncert zespołu „Pokój i Dobro”, złożonego z kleryków franciszkańskiego seminarium w Łodzi Łagiewnikach oraz spektakl teatralny „16670” w wykonaniu grupy teatralnej Niezależna z Chełmka. Kolejne rekolekcyjne spotkanie młodych w Niepokalanowie planowane jest już za rok.

Oprac. BN

Fot. Radio Niepokalanów

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz