Maciej Wasilewski wyróżniony tytułem Instruktora Godnego Naśladowania

Wśród wyróżnionych w 2022 roku podczas finałowej gali plebiscytu Chorągwi Mazowieckiej ZHP „Instruktorzy Godni Naśladowania”, która odbyła się w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Płocku, znalazł się harcmistrz Maciej Wasilewski z Hufca ZHP Sochaczew.

Plebiscyt ma na celu promowanie osób zasługujących na wyróżnienie za swoją służbę na rzecz harcerskiej wspólnoty. Tytuł otrzymują co roku instruktorzy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w swoim środowisku, a swoją postawą inspirują zarówno swoich podopiecznych, współpracowników i przełożonych, jednocześnie stając się osobowością godną naśladowania. „Godni Naśladowania” zostają wyłonieni spośród instruktorów hufców należących do Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

Statuetki, odznaki i dyplomy laureatom tegorocznej edycji plebiscytu „Instruktorzy Godni Naśladowania” wręczył Komendant Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego druh harcmistrz Cezary Supeł, który dziękował za służbę.

Tegorocznej gali towarzyszyły występy Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke, który niedawno świętował jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

Druh Maciej Wasilewski działa w sochaczewskim hufcu od zawsze. Już jako trzylatek wyjeżdżał z rodzicami na obozy harcerskie. To tam uczył się pierwszych harców i tego co się robi na kwaterce obozowej. Od wielu lat można obserwować Jego pracę i ogromne zaangażowanie w działalność na rzecz sochaczewskiego hufca. Sprawdził się w roli drużynowego, choć jak sam przyznaje, teraz lepiej czuje się w roli pomysłodawcy harcerskich przedsięwzięć. Swoje umiejętności wykorzystuje, organizując wiele ciekawych inicjatyw dla harcerzy i instruktorów. Dbanie o oświetlenie, nagłośnienie oraz efekty specjalne i wyszukaną scenografię to dziedziny, w których nie ma sobie równych. Dzięki niemu wiele Rajdów i zlotów ma ciekawą fabułę, świetnie pokazane realia i wyraziste postacie. To też hufcowy grafik i fotograf. Zapalony żeglarz i złota rączka, która podejmie się każdej naprawy. Obecnie jest członkiem komendy i kwatermistrzem hufca oraz opiekunem wielu prób instruktorskich. Uczy, tak po harcersku, własnym przykładem, przekazując kolejne harcerskie i życiowe doświadczenia. Swoją postawą i zaangażowaniem jest wsparciem dla harcerzy i instruktorów. Potrafi motywować do pracy i harcerskiego rozwoju, ale też angażować do wielu działań, co znajduje odzwierciedlenie w dobrych rezultatach osiąganych w różnego typu hufcowych przedsięwzięciach.

Druhowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na instruktorskiej drodze.

UM/Fot. Dariusz Kalota / Chorągiew Mazowiecka ZHP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz