Kurier okradał firmę

Fot. KPP Stare Babice
Reklamy

POWIAT Nie pierwszy to przypadek, kiedy pracownik okrada firmę w której pracuje. Takie zdarzenia na terenie powiatu sochaczewskiego, jak też sąsiedniego warszawskiego zachodniego mają miejsce od czasu do czasu. Tym razem wyszło na jaw, że jeden z kurierów po dostarczeniu przesyłek za pobraniem zostawiał sobie pieniądze odebrane od klientów i nie rozliczał się z firmą.

Zwykle najczęściej nieuczciwi pracownicy podbierają w firmach pieniądze z kasy lub wynoszą towar z magazynu lub sklepu. Zdarza się, że okradają współpracowników. Tym razem policjanci z Ożarowa Mazowieckiego dostali informację o jednym z kurierów, który miał dokonać przywłaszczenia pieniędzy za dostarczane klientom paczki. Mężczyzna dostarczał przesyłki na terenie całego Mazowsza.

1 września policjanci zatrzymali mężczyznę, który otrzymał zlecenie od jednej z firm kurierskich na dostarczenie przesyłek. 20-latek przez około tydzień dostarczał paczki adresatom, za które pobierał pieniądze. Jednak ani myślał się z nich rozliczyć. Zaniepokojona forma zaalarmowała policję.

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali mieszkańca pruszkowskiego powiatu. Zgodnie z informacją, którą funkcjonariusze otrzymali, mężczyzna miał dokonać przywłaszczenia pieniędzy za dostarczone paczki. Jak ustalili, otrzymał on zlecenie jednej z firm kurierskich na dostarczenie przesyłek. 20-latek przez około tydzień dostarczał paczki adresatom. Firma z pobraniowych przesyłek nie dostała ani złotówki. Policja ustala w ilu przypadkach i na jaką kwotę kurier okradł firmę kurierską.

– Policjanci przedstawili już mężczyźnie zarzut przywłaszczenia pieniędzy pobranych od klientów za dostarczone paczki. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie – mówi podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy z KPP w Starych Babicach.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz