Cały wiek z kolejką

fot. archiwum
Reklamy

SOCHACZEW W sobotę, 1 października odbędą się obchody 100-leci kolei wąskotorowej w Sochaczewie. W programie obchodów przewidziane są prezentacje wystaw i koncerty. O godzinie 9.00 na wystawie stałej „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922-1984” odsłonięty zostanie pamiątkowy medalion z inskrypcją. Po tym odbędzie się recital Miejskiej Orkiestry Dętej ze Zduńskiej Woli z repertuarem o Tradycjach kolejowych część pierwsza.

O godzinie 9.30 część oficjalna z przemówieniami zaproszonych gości. W uroczystości wezmą udział Joanna Kazimierska, dyrektor Stacji Muzeum w Warszawie, oraz Grzegorz Kropiak, kierownik Muzeum Kolei Waskotorowej w Sochaczewie, główni organizatorzy obchodów stulecia istnienia sochaczewskiej kolejki. Przybędą też goście oficjalni – lokalni samorządowcy. O godzinie 10.00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy na ścianie głównego budynku stacyjnego kolei wąskotorowej.

Od 10.30 do 11.00 zaplanowana jest parada taboru wąskotorowego, a po nim parada lokomotyw na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto i z powrotem.

O godzinie 11.30 ruszą dwa składy Retro kolei do Tułowic.

Na miejscu odbędzie się Piknik w Osadzie Puszczańskiej, w trakcie którego przewidziano drugą część recitalu Miejskiej Orkiestry Dętej ze Zduńskiej Woli oraz konkurs wiedzy z nagrodami na temat stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej.

O 14.45 powrót kolei Retro do Sochaczewa i na miejscu w Stacji Muzeum – trzeci i ostatni odcinek recitalu Orkiestry ze Zduńskiej Woli. Na zakończenie koncert zespołu Tajm. W programie m. in. standardy kolejarskie.

Organizatorami i patronami imprezy są Mazowsze. Serce Polski, Stacja Muzeum, Polskie Koleje Państwowe oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz