Aplikacja mobilna Kolei Mazowieckich

fot.pixabay

MAZOWSZE Od 23 sierpnia aktywna jest nowoczesna i intuicyjna aplikacja Kolei Mazowieckich. Jest to jedyna aplikacja, dzięki której można nabyć bilety okresowe. Posiada ona również funkcję automatycznego odnowienia biletu, odroczonej płatności oraz proponuje najkorzystniejszą ofertę cenową.

Jak zaznaczają Koleje Mazowieckie, dzięki tej aplikacji jest możliwość nieograniczonego dostępu do kasy biletowej i punktu informacji bez stania w kolejkach. Można też korzystając z niej, kupić nie tylko bilet dla siebie, ale i dla innych osób. Nie trzeba ponadto martwić się o brak zasięgu w sieci przy kontroli biletów, gdyż aplikacja ta działa również z dostępem offline, czyli wtedy, gdy tego zasięgu nie ma. W przypadku zgubienia telefonu bilet okresowy można odzyskać, korzystając z aplikacji na innym urządzeniu. Przydatną nowością jest także możliwość skorzystania z płatności Twisto, czyli odroczenia zapłaty na 30 dni, którą podróżny może uregulować w całości lub sobie rozłożyć na dogodne raty. To zwłaszcza przydatne, jeśli nagle zabraknie w portfelu gotówki na zakup biletu, a trzeba gdzieś pojechać.

Aplikacja też umożliwia „zapamiętanie“ kupowanego biletu okresowego. Podróżny jako metodę płatności może tu wybrać płatność cykliczną, wtedy bilet okresowy będzie się odnawiać automatycznie, co jest ogromnym ułatwieniem dla podróżnych, którzy stale kursują na tych samych trasach i nie zawsze pamiętają o tym, by je przedłużyć. Co ważne aplikacja KM jest kompatybilna z IKM, gdyż zastosowany został tu mechanizm wspólnego logowania się do aplikacji mobilnej i strony internetowej bilety.mazowieckie.com.pl. Stąd podróżni korzystający z zakupów biletów przez stronę i posiadający zarejestrowane konto w systemie, uzyskują dostęp do aplikacji, używając tych samych danych autoryzacyjnych (login i hasło) bez konieczności rejestracji konta.

Aplikacja dostępna jest w sklepach App Store, Google play oraz App Gallery pod hasłem „Koleje Mazowieckie-KM”. Aby skorzystać z tej możliwości zakupu, należy pobrać aplikację i zainstalować na urządzeniu mobilnym. Korzystać z tej opcji można 24 godziny na dobę.

Oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz