Amfiteatr w finale konkursu

fot.archiwum
Reklamy

Sochaczewski amfiteatr znalazł się wśród finalistów otwartego ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Zakończenie plebiscytu odbędzie się na specjalnej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie, w środę 28 września.

Tymczasem trwa plebiscyt internetowy dla realizacji finałowych. Na nasz amfiteatr można głosować pod linkiem: https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/2837/object/2868/sochaczew-od-nowa-amfiteatr-wraz-z-zagospodarowaniem-terenow-nad-bzura

Z jednego adresu e-mail można oddać jeden głos dziennie na wybrany obiekt w województwie. Po zagłosowaniu na skrzynkę przyjdzie wiadomość zawierająca link do potwierdzenia głosu.

Warto jednak podkreślić, że plebiscyt internetowy jest dodatkiem, decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje niezależne jury, które wizytowało każdy obiekt startujący w finale konkursu.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Co roku startuje w nim kilkaset nowych i zmodernizowanych obiektów z całej Polski. Przed wyłonieniem zwycięzców są one odwiedzanie przez jury konkursu złożone z profesorów politechnik, przedstawicieli ministerstw, marszałków województw, samorządowców, specjalistów branży budowlanej i architektonicznej. Walne posiedzenie jury 26. edycji konkursu odbyło się już w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów w Warszawie, które sprawuje od lat patronat nad konkursem. Sochaczewski amfiteatr znalazł się w gronie finalistów.

Celem tegorocznej edycji konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów ukończonych do końca pierwszego kwartału 2022 roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, nowoczesnych efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego. W konkursie nagradzani są inwestorzy, wykonawcy i projektanci za konkretną realizację jako dzieło wszystkich trzech podmiotów.

Przypomnijmy, że inwestorem budowy amfiteatru przy ul. Podzamcze było Miasto Sochaczew. Zaprojektowała go wrocławska firma Heinle, Wischer und Partner Architekci Sp. z o.o., a wykonania przedsięwzięcia podjęła się lokalna firma budowlana Sochbud. Koszt realizacji inwestycji wyniósł blisko 14 mln. zł.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz