83. rocznica Bitwy nad Bzurą

Reklamy

Sochaczew pamięta o wydarzeniach związanych z kolejną już – 83. rocznicą Bitwy nad Bzurą. Każdego roku mieszkańcy, samorządowcy, delegacje szkół czy harcerze czczą pamięć i składają kwiaty na cmentarzu wojennym w Sochaczewie, pod tablicami upamiętniającymi te wydarzenia. Odbywają się msze i apele poległych. Nie inaczej było w minioną sobotę, 17 września w Sochaczewie.

W pierwszej kolejności delegacje władz samorządowych i służb mundurowych złożyły kwiaty pod pomnikiem pamięci ofiar katyńskich przy kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Trojanowie. Uroczystości przeniosły się na cmentarz wojskowy w Trojanowie, gdzie 12.00 odprawiona została uroczysta msza św. polowa. W wojskowej części uroczystości wygłoszony został apel pamięci. Żołnierze oddali salwę honorową.

Samorząd powiatowy w uroczystościach reprezentował Jan Łopata, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sochaczewie.

Kolejne wydarzenie już w najbliższy czwartek, 22 września – w Boryszewie przy ul. Sobieskiego 10. O godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta msza święta polowa, apel pamięci i salwy honorowe oraz złożenie kwiatów. Wcześniej delegacje udadzą się na cmentarz w Kozłowie Biskupim, gdzie nastąpi złożenie kwiatów na kwaterach poległych żołnierzy.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie/ foto: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz