Zapłonęły maszyny rolnicze

MŁODZIESZYN/WSZELIWY Tylko jednego dnia, 4 sierpnia doszło do dwóch pożarów,w wyniku których w ogniu stanęły dwie maszyny rolnicze. Do wypadków tych doszło w Młodzieszynie i Wszeliwach. Do zdarzeń zadysponowano po jednym zastępie z sochaczewskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej straży pożarnej, a także do pierwszego z nich dwa zastępy z OSP z Młodzieszyna i po jednym zastępie z OSP z Iłowa i Brzozowa Starego do drugiego pożaru.

W Młodzieszynie strażacy stwierdzili, że nastąpił pożar prasy belującej na jednej z posesji. Ogień ugaszono jednym prądem wody, a potem maszynę skontrolowano kamerą termowizyjną. Następnie schłodzono jej rozgrzane elementy.

Poważniejszą sytuację strażacy zastali we Wszeliwach. Tam podczas prac polowych doszło do zapalenia ciągnika sprzężonego z prasą belującą. W chwili dojazdu zastępów, obie maszyny w całości były objęte pożarem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów gaśniczych – wody na palące się rżysko i piany ciężkiej na płonące maszyny.

W trakcie akcji gaśniczej okazało się, że operator maszyny podczas samodzielnej próby gaszenia pożaru doznał oparzeń dłoni i twarzy. Ratownicy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i zadysponowali zespół ratownictwa medycznego, który po udzieleniu medycznych czynności ratunkowych nie stwierdził konieczności transportu poszkodowanego do szpitala.

Strażacy informują, żeby w okresie letnim zwrócić uwagę na stan maszyn rolniczych. Przy dużych upałach często dochodzi do ich przegrzania i o pożar wtedy nietrudno.

BN

Fot. Mł. asp. T. Brodowicz

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz