Zapisy na półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą

fot.pixabay, podglądowe
Reklamy

Trwają zapisy na XXXIX Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą.  Bieg organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i  odbędzie się w niedzielę 11 września.

To najstarsza impreza biegowa w powiecie sochaczewskim, której celem jest upamiętnienie bohaterskiego oporu polskich żołnierzy w walkach podczas kampanii wrześniowej 1939 roku. Zgłoszenia do półmaratonu przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej dostartu.pl. Opłata wynosi 60 zł. Do 50-procentowej zniżki upoważnieni są: młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia oraz osoby powyżej 60 lat.

Zlokalizowane w namiocie lodowiska biuro zawodów, gdzie biegacze odbiorą pakiety startowe, będzie czynne już od godziny 7.00. Otwarcie imprezy oraz start honorowy zaplanowano o 8:40 na stadionie przy ul. Warszawskiej. Następnie uczestnicy przejadą autobusami do Kamiona Poduchowego, skąd sprzed Szkoły Podstawowej im. gen bryg. Franciszka Włada o godz. 10.00 odbędzie się start ostry. Meta zlokalizowana będzie na stadionie. Najlepsi przekroczą ją kilkanaście minut po godz. 11.00.

W biegu głównym wszyscy, którzy ukończą 39. Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą otrzymają na mecie pamiątkowe medale.

Zawodnicy, którzy zajmą sześć pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej oraz trzy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają puchary i nagrody pieniężne.

Dodatkowo przyznane zostaną nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika wśród kobiet i mężczyzn, najlepszego zawodnika i zawodniczki powiatu sochaczewskiego oraz symboliczna statuetka, za zajęcie 72. miejsca, dla uczczenia pamięci pomysłodawcy imprezy Jana Cembrzyńskiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz