WYRAZISTE USTA PRZYCIĄGAJĄ UWAGĘ

Postaw na soczysty kolor szminki. Dzięki temu twoja twarz na tle stroju zyska młodzieńczą świeżość.

Rzęsy starannie pomaluj tuszem, brwi podkreśl kredką lub henną i wyreguluj, i wyglądasz z klasą.

Jak podkreślić usta?

Obrysuj wargi transparentną konturówką, minimalnie wychodząc poza obrys. Utworzysz niewidzialną barierę, która zapobiegnie nieestetycznemu rozlaniu się pomadki poza granicę ust. Optycznie też odwraca uwagę od drobnych zmarszczek wokół nich.

Podkreśl kontury kredki w kolorze szminki. Starannie obrysuj najpierw górną, a potem dolną wargę konturówką dobraną do pomadki. Konturówką zamaluj linię zrobioną transparentną kredką na górnej wardze, tak, aby minimalnie była widoczna. A potem tak samo dolna. To da efekt optycznego uwypuklenia ust.

Umaluj usta szminką

Wybierz pomadkę półmatową nawilżającą, która daje subtelny połysk na wargach. Nanieś ją za pomocą cienkiego pędzelka albo aplikatora z gąbką, dzięki temu kolor wypełni drobne rysy i zmarszczki na ustach i w efekcie ładnie wygładzi naskórek warg.

Aby usta wyglądały świeżo z soczystym kolorem po umalowaniu ich szminką, za pomocą pędzelka wklep ją palcem.

Przykładowe kolory szminki do koloru tkanin: tkanina czerwona, bordo, czerń – szminka czerwona. Zieleń, pomarańcz – szminka koralowa. Cyklamen, kobalt, granat – szminka cyklamen, róż.

Inne kolory wymagają od nas pomysłu i indywidualnego dopasowania.

Aby zachwycać ustami pamiętajmy o ich codziennej pielęgnacji i nawilżeniu. Żadna szminka nie wygląda ładnie na suchych, łuszczących się ustach.

Hanna Kasztelan

Fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz