WSPANIAŁA ZABAWA NA ŚWIĘCIE BZURY

Reklamy

Choć upał dawał się we znaki, to jednak sochaczewianie, mieszkańcy powiatu sochaczewskiego oraz turyści nie zawiedli. Do amfiteatru i na bulwary nad Bzurę przybyły tłumy. Tegoroczne Święto Bzury odbywało się po raz siódmy, ale pierwszy raz bez jego twórcy Janusza Szostaka, który to święto wymyślił i wspólnie z Miastem Sochaczew organizował przez sześć kolejnych lat.

Impreza tradycyjnie została podzielona na strefy. Na Podzamczu przy amfiteatrze były konkursy i koncerty, a na bulwarach stragany oraz strefa sportu i rekreacji. Najwcześniej wystartowali wędkarze i sportowcy, którzy rywalizowali o puchary.

Kolorowo i wesoło

Od 7.30 do 13.00 trwały Otwarte Zawody Spinningowe o Mistrzostwo Koła PZW Sochaczew. Puchar zawodnikom fundował Burmistrza Sochaczewa. Najlepszym okazał się Janusz Piotrowski. Drugie miejsce zajął Janusz Kunicki, a trzecie Sławomir Banaszak.

O godzinie 10.00 wystartował też Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar VII Święta Bzury – MOSiR na plaży miejskiej. Rywalizowało 8 par. Zwyciężył duet Piotr Stożek i Michał Kobierecki, kończąc tym samym turniej siatkówki. Drugie miejsce zajęli Damian Wojciuk i Mateusz Gabriel, a trzecie Piotr Mydlak i Kamil Dorodziński. Nagrody ufundował Burmistrz Sochaczewa i wydawca Expressu Sochaczewskiego.

Od 10.00 do 19.00 była czynna strefa zabaw dla dzieci –  czyli Dmuchańce na bulwarach. Co prawda było bardzo gorąco, ale amatorów zabawy nie brakowało. Inne gry i zabawy ruszyły o godzinie 15.00. Przez cztery godziny był czynny „Holly Świat Kolorów”. Amatorzy zabawy w posypywaniu się kolorowymi proszkami i skakaniu w ich tumanach mieli niezłą frajdę. Była to radosna, niemal dziecięca zabawa.

Po 15.00 ruszył pokaz ratownictwa  wodnego przygotowany przez sochaczewski WOPR oraz strażaków. Ci ostatni zorganizowali też lanie wody do celu, co cieszyło się sporym zainteresowaniem. Były też otwarte zawody kajakowe „Bzura 2022” w pokonywaniu trasy na czas solo lub w tandemie.

Z zawodów sportowych nieodmiennie cieszy się wzięciem przerzucanie opony na czas i zwis na drążku zorganizowane przez UKS Dragon Fight Club. Tu mogli sprawdzić się zarówno starzy, jak i młodzi. Odbyły się promowane przez całe wakacje konkurencje, w tym Spływ na „byle czym”. Zwyciężyła ekipa płynąca na tratwie zbitej z baniaków zwanych „Złotą Lochą” – Konrad  Zachara i Piotr Szczygieł, ustanawiając jednocześnie rekord na trasie spływu. Były też zawody rolkarskie, wyścigi rowerków oraz ćwiczenia qigong na trawie. Mistrzyni rolek zaprezentowała efektowny skok przez leżącego na chodniku żołnierza, zbierając wielkie brawa.

W strefie zdrowotnej – DANIS na bulwarach można było sobie zrobić m.in. bezpłatny odczyt ciśnienia, badanie poziomu cukru we krwi, analizę tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. Była też strefa znakowania rowerów, wojskowa, muzealna, NGO, konsultacyjne, zabaw i animacji dla dzieci. Pełno różnych gier podwórkowych, festiwal kredy, trening komandosów oraz przeciąganie liny.

Muzycznie w amfiteatrze

Po godzinie 15.00 rozpoczęły się atrakcje na scenie amfiteatru. Sceną zawładnęły dzieci dla których przygotowano animacje z Elsą. Był śniegowy Olaf, piraci i puszczanie sztucznego śniegu, który zawsze jest wielką frajdą.

Po godzinie 16.00 rozstrzygnięty został konkurs na wiersz o Bzurze – „Laur Bzury 2022”. Wśród zgłoszonych utworów jury wybrało wiersz „Szepty i szumy Bzury” autorstwa Jolanty Małczak. To ona w tym roku odebrała Laur za najlepszy wiersz.

Po niej rozpoczęły się muzyczne prezentacje z udziałem zespołu „Pędzące Jaguary” – mikrofon dla wszystkich, czyli karaoke – który nieco później przedstawił znane i lubiane piosenki. O godzinie 18.00 uroczystego otwarcia Święta Bzury dokonali Marek Fergiński, wiceburmistrz Sochaczewa, oraz Jerzy Szostak, redaktor naczelny „Expressu Sochaczewskiego”.

Potem ruszyły koncerty. Ponad godzinny koncert zespołu Teren C rozgrzał publiczność. Zespół ten jest laureatem licznych nagród i zwycięzcą na Festiwalu Country w Mrągowie. Ich występy to pełne temperamentu piosenki, melodyjne i łatwo wpadające w ucho. Zespół bardzo szybko wciąga słuchaczy do wspólnej zabawy.

Kolejnym zespołem był Tajm, który w tym roku fetował dekadę swej działalności. Zagrali mocno, rockowo wraz z pokazem fireshow, czyli ognistych efektów. Na koniec koncertu zespół otrzymał bukiet róż od władz miasta w podziękowaniu za owocne 10-lecie.

Potem była gwiazda – Monika Mariotti z zespołem, ze spektaklem „Spaghetti Poloneze”. Artystka jest polsko-włoską piosenkarką i aktorką. Dała popis temperamentu, żywiołowości i niesamowitych zdolności aktorskich. Zaprezentowała nie tylko znane włoskie przeboje, ale też wcieliła się m.in. w role męskie, odtwarzając typowe postacie włoskich amantów. Pokazywała scenki rodzajowe, np. jak zachowują się Włosi i Polacy w korku miejskim. Kto nie był, może żałować, bo zabawa była wspaniała.

Na koniec święta była dyskoteka poprowadzona przez DJ Sebastiana. Można było potańczyć i zabawić się na koniec lata.

Organizatorzy: Miasto Sochaczew, Express Sochaczewski

Współorganizatorzy: MOSiR Sochaczew, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, ZWiK, PEC, CPK, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie, 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej, 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, ZHP Sochaczew, SWOPR, UKS „dwójka” Sochaczew, UKS Dragon Fight Club, UKS „Orkan Judo”, SKTS, UKS „Siódemka”, UKS Sochaczewskie Centrum Sportów, Karate Klub Sochaczew, KP Orkan Sochaczew, Piłkarskie Orły, Klub Maratończyka „Aktywni”, Stowarzyszenie Na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie”, WKS „MOSiR” Sochaczew, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Sochaczewie, Polski Czerwony Krzyż Klub Honorowych Dawców Krwi Ziemi Sochaczewskiej w Sochaczewie, SUTW, ATUT, TPD, Stowarzyszenie Bohema, Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich”, Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Sochaczewie, Koło PZW Sochaczew Miasto, Gymme Fitness Club, Xtreme Fitness Sochaczew, HOLLY Świat Kolorów, Centralny Port Komunikacyjny, Heart Harmony Qigong, Tęczowy Ogród.

Patronat medialny: Express Sochaczewski, Express Wieczorny, Fundacja na Tropie im. Janusza Szostaka, Ziemia Sochaczewska, Radio Victoria.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz