Wakacyjny koncert The Whoop Group

Jan A. P. Kaczmarek – kompozytor i laureat Oscara powiedział o nich, że The Whoop Group to czterej niezwykle kreatywni wirtuozi saksofonu, którzy razem na scenie tworzą niebezpieczną broń muzyczną o potężnej sile rażenia. Formacja wystąpi 14 sierpnia o 17.30 na scenie letniej w parku Garbolewskiego. Wstęp jak zawsze wolny.

Kwartet saksofonowy tworzą laureaci wielu prestiżowych konkursów indywidualnych i kameralnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, wielokrotni stypendyści ministra kultury. W lipcu 2018 roku ukazała się ich debiutancka płyta Crimes.

The Whoop Group regularnie koncertuje, głównie w Europie. Muzycy nie boją się muzycznych wyzwań i nieustannie odkrywają przed słuchaczami coś nowego. Specjalizują się w wykonywaniu muzyki klasycznej i współczesnej, którą często sami aranżują i komponują na swój skład instrumentalny. Już raz gościli u nas w 2018 roku.

W ramach Sochaczewskich Spotkań z Chopinem kwartet zagrał m.in.. „Burzę” Vivaldiego, chyba najbardziej znanego na świecie czardasza napisanego przez V. Montiego, walca Edwarda Griega, dwa preludia Chopina.

Muzycy przybliżyli też twórczość Aleksandra Głazunowa, rosyjskiego kompozytora, który jako jeden z niewielu pisał utwory na kilka saksofonów. Były też doskonale znane tematy zfilmów, m.in. „Pana Tadeusza”, „Titanica”, „Nocy i dni” oraz serialu „ 07 zgłoś się”. Z jakim repertuarem przyjadą do nas w tym roku?

UM

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz