Wakacje z gminą

RYBNO Najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy uczestniczyli w zorganizowanych „Wakacjach z Gminą Rybno” mieli wiele atrakcji, a wśród nich wycieczki i wyjazdy. Odwiedzili m.in. Leśny Zakątek w Kurabce. Największym powodzeniem cieszył się tam zjazd na pontonach.

Był też labirynt, gra terenowa, tor przeszkód i przejazd ciuchcią, no i ognisko. Najmłodsi odwiedzili też Dom Pracy Twórczej Granica w Józefowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych i spacerze po Kampinoskim Parku Narodowym w KPN. Każde dziecko wróciło z pamiątką – łosiem wykonanym metodą decoupage.

W trakcie wakacji odbyły się też spotkania z policjantką, która przypominała zasady bezpieczeństwa, szczególnie jak zachować się nad wodą i w górach, co robić w przypadku zagrożenia życia i jakich sytuacji unikać. Długo oczekiwaną atrakcją był wyjazd do Płocka. Pierwszym punktem wycieczki była manufaktura słodyczy Słodko Zakręcone, gdzie każde dziecko zawijało własnego lizaka. Na zakończenie warsztatów uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz swoje słodkości do domu. Na Wzgórzu Tumskim dzieci mogły zobaczyć piękne nadwiślańskie pejzaże. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem z Żeglugą Płocka. Na koniec „Wakacji z Gminą Rybno” atrakcje zapewniła Animacyjna rEWELAcja, czyli zabawy z chustą, tatuaże, tańce, gry i wielkie bańki mydlane. Wójt Damian Jaworski oraz sekretarz gminy Krystian Gołębiewski w podziękowaniu za wsparcie w organizacji wakacji, dostali od dzieci własnoręcznie wykonane przez nie lizaki.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz