Trzy dotacje dla gminy

fot.pixabay

IŁÓW Z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego gmina Iłów otrzymała trzy dotacje na realizację swoich inwestycji. 1 sierpnia zostały podpisane umowy i przekazane symboliczne czeki.

Gmina Iłów dostała 154 tys. złotych na przebudowę drogi gminnej w Giżycach. To ważne dofinansowanie, bo droga ta jest w dość kiepskim stanie i wymaga od dawna naprawy, na co wskazywali mieszkańcy tej wsi.

Kolejna dotacja trafi na remont budynku OSP Iłów, ale w zakresie stolarki drzwiowej, posadzki, armatury sanitarnej, ścian łazienek strażnicy. Budynek sam zewnętrznie jest w dobrym stanie, ale wyposażenie nie było już od bardzo dawna remontowane, więc pieniądze jak najbardziej się przydadzą. Tu kwota dofinansowania wynosi 14 070 złotych.

Kolejna dotacja również trafi do strażaków. Tym razem do OSP Łady na zagospodarowanie   terenu przy strażnicy. To dofinansowanie w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Gmina uzyskała   maksymalną kwotę dotacji do 90 tys. złotych.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz