Sześć powierzeń jednego dnia

Reklamy
Od kwietnia akty powołania na funkcję dyrektora lub powierzenia tego stanowiska odebrało aż dziesięciu szefów miejskich placówek oświaty, kultury i pomocy społecznej. Dziś w ratuszu burmistrz Piotr Osiecki wręczył sześć ostatnich aktów.

O 9.00 podsumowano pięć konkursów na stanowiska dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych. Akty powołania na pięcioletnie kadencje odebrali dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1, Małgorzata Gorgis (kieruje nią od września 2007 roku), Szkoły Podstawowej nr 2, Dariusz Kosiński (od września 2017), Szkoły Podstawowej nr 4, Anna Kuliś (od 2017) oraz Szkoły Podstawowej nr 6, Jadwiga Sikorska (od września 2017). W związku z nierozstrzygnięciem konkursu w Miejskim Przedszkolu nr 3, na rok obowiązki szefa tej placówki powierzono Krystynie Stańkowskiej.

Burmistrz podziękował im, że przystąpili do procedury konkursowej, choć jak podkreślał, nasz samorząd nie musi weryfikować wiedzy i doświadczenia tak doskonałych pedagogów.

– Każdego dnia udowadniacie, że mamy świetnych dyrektorów. Szczególnie było to widać w okresie pandemii, gdy w krótkim czasie wdrożono wszystkie procedury bezpieczeństwa i zdalne nauczanie. Gdy wichura zerwała część dachu sali gimnastycznej „szóstki”, nauczyciele i dyrekcja zareagowali wręcz podręcznikowo. Współpracujemy ze osobą od dłuższego czasu i ja tę współpracę oceniam bardzo wysoko – mówił burmistrz.

Gratulacje dyrektorom przekazali także wiceburmistrz Marek Fergiński i dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Danuta Szewczyk-Kozłowska.

Przypomnijmy, że dyrektorów placówek oświaty wybiera się na pięcioletnie kadencje. Wedle wcześniej obowiązujących przepisów, gdy kończyła się kadencja burmistrz mógł ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora, albo po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, rodziców i kuratorium oświaty powierzyć dotychczasowemu dyrektorkowi te obowiązki na następne 5 lat. Obecnie, gdy kończy się pięcioletnia kadencja, trzeba ogłosić konkurs.

Godzinę później burmistrz spotkał się z dyrektorem Sochaczewskiego Centrum Kultury, Arturem Komorowskim, któremu stanowisko szefa placówki powierzył na kolejne cztery lata. Jak powiedział, robi to z pełnym przekonaniem, bo dotychczasową pracą dyrektor udowodnił, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu.

– Dziękuję za wszystko, co dobrego, ciekawego i wartościowego dzieje się w sferze kultury za sprawą SCK. Bez pana inspiracji, inwencji i zdolności organizacyjnych wiele z tych projektów pozostałoby tylko w sferze marzeń – podkreślił burmistrz.

Gratulacje dyrektorowi SCK złożyła także sekretarz miasta Joanna Niewiadomska-Kocik.

Przypomnijmy, że w kwietniu burmistrz powierzył na trzy lata stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą Michałowi Górnemu. W lipcu sukcesem zakończyły się postępowania konkursowe, które na pięcioletnie kadencje pozwoliły wybrać dyrektorów dwóch miejskich przedszkoli w Chodakowie i na osiedlu wojskowym. Do końca sierpnia 2027 roku Anna Sobieraj pokieruje Miejskim Przedszkolem nr 6 a Katarzyna Grzegorek przedszkolem nr 7. W wakacje, w drodze konkursu, wyłoniono także dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy, którym został Adrian Kamiński.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz