Syreny od wojewody

fot.pixabay
Reklamy

Nasze miasto przystąpiło do programu „Mazowieckie Syreny+” W jego ramach jesienią tego roku, w czterech lokalizacjach na terenie Sochaczewa zainstalowane zostaną nowoczesne systemy ostrzegania i alarmowania ludności. 

To projekt Wojewody Mazowieckiego współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Samorząd miasta nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów. Jego realizacja pozwoli m.in. na przekazywanie mieszkańcom nie tylko alarmów dźwiękowych, ale też komunikatów głosowych o zagrożeniach. Dowiemy się np. o zagrożeniu powodziowym, nadchodzących gwałtownych zjawiskach atmosferycznych,  zagrożeniach chemicznych czy w transporcie materiałów niebezpiecznych. System zapewni też możliwość utrzymywania stałego kontaktu przez jednostki samorządu terytorialnego z administracją szczebla centralnego. Ponadto zapewni przepływ informacji od instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej RP.

Punkty alarmowe, w ramach projektu „Mazowieckie Syreny+”, zostaną zainstalowane w czterech lokalizacjach: na jednym z budynków Szkoły Podstawowej nr 7 (ul. Chopina 99), dachu Szkoły Podstawowej nr 4 (ul. Staszica 25), na urzędzie miejskim (ul. 1 Maja 16) oraz na budynku LO im. F. Chopina (ul. 15 Sierpnia 4). Syreny będą sterowane przez radio oraz za pośrednictwem internetu. Opiekę nad wszystkimi systemami ostrzegania i alarmowania ludności na terenie powiatu, czyli także w mieście, docelowo będzie sprawowało starostwo, jako organ administracji rządowej w terenie. Nowe urządzenia, które zostaną zainstalowane w ramach programu „Mazowieckie Syreny+” zostaną włączone do obecnie działającego na terenie miasta systemu ostrzegania.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz