Soczewki Dailies Total – sposób na zdrowe oczy

Jakie cechy powinny spełniać soczewki korekcyjne, aby można uznać je za komfortowe? Przede wszystkim muszą ściśle przylegać do gałki ocznej, co zagwarantuje brak ich przesuwania oraz być doskonale nawilżone przez cały okres użytkowania. Dopiero te dwa czynniki zapewniają pełną wygodę dla oczu, przekładającą się na komfort widzenia. Czy takie istnieją?

Owszem – to soczewki Dailies Total od firmy Alcon. Poza tymi dwoma czynnikami mają także inne cechy sprawiające, że korzystanie z nich jest wręcz doskonałym pomysłem. Poznaj je, a być może staną się Twoimi ulubionymi!

Co wyróżnia soczewki Dailies Total od innych?

Nowoczesne soczewki Dailies Total wykonane są z materiału o nazwie Delefilcon. Jest to połączenie silikonu i hydrożelu, tak cienkie, że praktycznie nie odczuwa się obecności DT w oku. Doskonale przylegają, a zastosowana technologia „gradientu uwodnienia” pozwala na stałe utrzymanie w nich odpowiedniego poziomu wilgoci, wynoszącego na zewnętrznej stronie nawet 80%. W ten sposób  soczewki Dailies Total imitują filtr łzowy, a także skutecznie eliminują ryzyko wyschnięcia soczewki – i oka.

Dlatego nawet w trakcie długotrwałego przebywania w pomieszczeniu klimatyzowanym czy podczas wakacji w lecie nie grozi Ci nieprzyjemne uczucie suchości oka, nie powinny także pojawiać się na nim popękane żyłki. Równocześnie do gałki ocznej dociera prawidłowa ilości tlenu, dzięki czemu można wyeliminować efekt zmęczonych oczu pod koniec dnia.  Ponieważ w soczewkach Alcon zastosowano hydrofilne łańcuchy polimeru, dodatkowo redukowane jest tarcie pomiędzy soczewką a powieką.

Dailies Total – soczewki na co dzień

Alcon proponuje soczewki Dailies Total osobom, które chcą na co dzień doskonale widzieć, a równocześnie nie chcą korzystać w tym celu z okularów. Są to soczewki jednodniowe, dzięki czemu nie musisz kłopotać się ich cowieczornym myciem i umieszczaniem w pojemniku z płynem dezynfekującym. Po prostu wyjmujesz po przebudzeniu nową parę, a przed udaniem się na spoczynek wyjmujesz noszone i wyrzucasz je.

Zanim zdecydujesz się na wypróbowanie Dailies Total, musisz odwiedzić optyka, który sprawdzi, jaka moc oraz krzywizna soczewek jest dla Ciebie najlepsza. Na tej podstawie możesz dopiero zakupić odpowiednie dla siebie. A gdzie?

Tutaj wręcz nie wypada nie polecić strony trendyopticians.pl lub salonu optycznego tej sieci. W obu miejscach soczewki Dailies Total dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Jakich? O tym możesz przekonać się w dowolnej chwili – zajrzyj po prostu na trendyopticians.pl!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz