Rozpoczęcie renowacji pomnika w Młodzieszynie

Reklamy

Rozpoczęły się prace związane z renowacją pomnika znajdującego się przed budynkiem Urzędu Gminy Młodzieszyn. 

Przypomnijmy, iż Gmina Młodzieszyn, przy wsparciu OSP Młodzieszyn, otrzymała pomoc finansową na realizację zadania pn. „Renowacja pomnika upamiętniającego Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w latach 1939-1945” w ramach „Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczeństwo” objętego PROW na lata 2014-2020, w ramach naboru ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Rozwoju”, której członkiem jest gmina Młodzieszyn. Otrzymane dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł, stanowi 100% kosztów całkowitych inwestycji.

Zakres prac obejmuje renowację pomnika poprzez: czyszczenie i uzupełnienie fug w cokole, czyszczenie i polerowanie krzyża, ręczne zdjęcie cegły z powierzchni podstawy pomnika, obłożenie słupa pomnika płytkami granitowymi, zamontowanie nowej  inskrypcji w treści uzgodnionej z  Instytutem Pamięci Narodowej, wykonanie chodnik przed pomnikiem z kostki granitowej wraz z obrzeżami, posadowienie masztów flagowych oraz montaż oświetlenia zewnętrznego typu led.

Dzięki otrzymanej dotacji będziemy mogli odrestaurować obiekt upamiętniający wydarzenie historyczne ważne dla naszej miejscowości i jej mieszkańców.

UG Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz